Čína uvoľňuje protiepidemické opatrenia, burzy v Perzskom zálive silnejú

Väčšina akciových trhov v štátoch Perzského zálivu počas utorkového obchodovania posilňovala. Lákadlom pre investorov boli ťažobné tituly. Očakávajú, že dopyt po energetických komoditách porastie po tom, čo Čína pristúpila k ďalšiemu uvoľneniu protiepidemických reštrikcií.

Čína napríklad skrátila karanténu na zahraničných turistov na polovicu, čo je silný signál pre cestovný ruch a najmä pre letecký priemysel, že najľudnatejšia krajina sveta bude v nadchádzajúcom vrchole turistickej sezóny atraktívnym cieľom v oblasti cestovného ruchu.

Signál pre cestovný ruch

Čína napríklad skrátila karanténu na zahraničných turistov na polovicu, čo je silný signál pre cestovný ruch a najmä pre letecký priemysel, že najľudnatejšia krajina sveta bude v nadchádzajúcom vrchole turistickej sezóny atraktívnym cieľom v oblasti cestovného ruchu. To okrem iného značí rast dopytu po leteckom palive, a teda po rope.

Rastúci záujem o akcie

Investori to ocenili rastúcim záujmom o akcie ťažobných spoločností najmä z regiónu Perzského zálivu, ktoré ťahali nahor aj tamojšie akciové burzy. Hlavný index saudskoarabskej burzy si v utorok pripísal cez dve percentá, keď akcie najväčšej ťažobnej spoločnosti sveta Saudi Aramco spevnili o 3,4 percenta.

Viac ako percento si pripísal hlavný akciový index v Dubaji rovnako ako v Katare. Akcie v Abú Zabí potom spevnili o necelé dve percentá. Burzy v Bahrajne, Ománe alebo Kuvajte posilnili o 0,2 až 0,3 percenta.

9 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno