Európa posilňuje svoju investičnú prítomnosť v Číne. Týka sa to však najmä veľkých hráčov

Podľa nedávnej správy výskumnej spoločnosti Rhodium Group sa európske investície v Číne zvyšujú. Rastúci objem európskych investícií v Číne však ťahá najmä niekoľko veľkých spoločností.

Podľa nedávnej správy výskumnej spoločnosti Rhodium Group sa európske investície v Číne zvyšujú. Rastúci objem európskych investícií v Číne.

Investície do Číny sa zvýšili v Nemecku, Holandsku, Spojenom kráľovstve a Francúzsku

Na Nemecko, Holandsko, Spojené kráľovstvo a Francúzsko pripadá 87 % celkových investícií z Európy do Číny za posledné desaťročie. V predchádzajúcich desiatich rokoch predstavovali tieto štyri krajiny len 69 % európskych investícií smerujúcich do Číny.

Dominantnými sektormi investícií bolo päť, a to automobilový priemysel, spracovanie a výroba potravín, farmaceutický priemysel, chemický priemysel a priemyselná výroba. Predstavovali 70 % všetkých investícií pochádzajúcich z Európy. V rokoch 2008 až 2012 sa týchto päť odvetví podieľalo len 57 percentami.

Nemecko neinvestuje viac do Číny

Prieskum ukázal, že európske investície v Číne sa koncentrujú. Spoločnosti, ktoré investujú v Číne, majú veľké problémy s tým, aby k sebe pustili ďalších investorov. Najviac vynikli investície z Nemecka, ktoré predstavujú 43 % celkových investícií z Európy.

6 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno