Ropa klesla na najnižšiu úroveň od začiatku januára. Brent stojí menej ako 80 dolárov

Prvýkrát od vypuknutia ruskej agresie na Ukrajine sa cena ropy Brent dostala pod 80 dolárov za barel. Stojí tak zhruba rovnako ako na začiatku minulého roka. Na vine sú obavy z oslabovania európskeho a čínskeho hospodárstva.

Cena barelu ropy Brent počas stredajšieho obchodovania klesla na 79,35 USD, čo predstavuje pokles približne o štyri percentá.

Hranica 80 dolárov

Cena barelu ropy Brent počas stredajšieho obchodovania klesla na 79,35 USD, čo predstavuje pokles približne o štyri percentá. Severoamerická ropa WTI oslabila o 3,5 % na 74,25 USD. V oboch prípadoch ide o najnižšie úrovne od začiatku tohto roka a prvýkrát od začiatku ruskej vojenskej agresie na Ukrajine sa ropa obchodovala pod 80 USD.

Postupné zlacňovanie

Ropa klesala o viac ako jedno percento denne počas troch po sebe idúcich seáns, čím odpísala takmer všetky tohtoročné zisky. Môžu za to rastúce obavy z blížiacej sa recesie v Európe a spomaľovania čínskej ekonomiky, ako aj rozhodnutie skupiny OPEC+ ďalej neobmedzovať produkciu čierneho zlata.

Podľa odborníkov by cena ropy mohla zostať na takýchto nízkych úrovniach dlhšie obdobie. Neexistuje prakticky žiadny silný faktor, ktorý by mohol nastolený trend otočiť.

Čítajte na našom partnerskom webe: Ako uspieť s reklamáciou?

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno