Skončí automobilka Škoda Auto v Číne? Rozhodne sa budúci rok, povedal jej šéf Zellmer

Silná konkurencia a rastúca popularita čínskych značiek na domácom trhu sú hlavnými dôvodmi, prečo automobilka Škoda Auto zváži, či ukončí výrobu svojich vozidiel v Číne. Škoda Auto by sa mohla viac zamerať na Indiu.

Skončí automobilka Škoda Auto v Číne? Rozhodne sa budúci rok, povedal jej šéf Zellmer

Koniec automobilky je neistý

„Konkurencia je tam veľmi silná, takže spolu s našimi čínskymi partnermi v spoločnom podniku budeme zvažovať, ako môžeme pokračovať,“ povedal predseda predstavenstva Škoda Auto Klaus Zellmer v rozhovore pre Automobilwoche.de. Zellmer nevylúčil, že Škoda Auto nakoniec zostane na čínskom trhu, ale len ako dovozca automobilov. To znamená, že už nebude vyrábať svoje autá v Číne, bude ich tam len predávať.

Škoda Auto sa zameria na Indiu

„Ak chceme sústrediť našu energiu, musíme preskúmať všetky scenáre a potom sa rozhodnúť,“ povedal Klaus Zellmer. Škoda Auto sa podľa neho chce viac zamerať na Indiu. Dôvodom sú pomerne veľké straty, ktoré automobilka utrpela stiahnutím sa z Ruska kvôli ruskej vojenskej agresii voči Ukrajine. Rusko bolo druhým najväčším trhom spoločnosti Škoda Auto s 90 000 predanými vozidlami ročne.

Aj v rokoch 2018 a 2019 bola Čína pre mladoboleslavskú automobilku najväčším trhom. Pred štyrmi rokmi tam predala viac ako 340 000 áut, ale vlani to bolo len 71 000. Pokles bol spôsobený aj covidom.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno