Vývoj okolo burzy FTX pomohol hodnote Bitcoinu

Bitcoin

Krach kryptomenovej burzy FTX výrazne otriasol touto komunitou aj hodnotou jednotlivých kryptomien. Podľa serveru CNBC sa však podarilo právnikom zabezpečiť 5 miliárd USD, ktoré patrili skrachovanej burze. Informácia prospela rastu hodnoty Bitcoinu, ktorý sa po mesiaci dostal nad hodnotu 18-tisíc USD.*

Počas štvrtkového obchodného dňa sa cena kryptomeny vyšplhala na 18 200 USD, čím sa dostala na najvyššiu úroveň od 14. decembra 2022.* Dôvodom bolo zaistenie vyššie spomínaných peňazí, ktoré podľa názoru právnikov dáva nádej na výplatu klientov druhej najväčšej kryptomenovej burzy, ktorá skrachovala v novembri.

Právnici FTX v stredu uviedli, že našli uvedenú sumu v likvidných prostriedkoch, vrátane hotovosti a digitálnych aktív. Zároveň upozornili, že predaj týchto aktív by mohol spôsobiť tlak na trh a zraziť ich hodnotu.

Keďže trh sa už dlhšie obdobie nachádzal v klesajúcom, teda takzvanom medveďom trende (za medvedí sa označuje trend, keď ceny klesnú z maxím o 20 percent), hodnota Bitcoinu sa nachádza v klesajúcom trende už viac ako rok. Dôvodom je množstvo udalostí, ktoré negatívne vplývali na vývoj na kapitálových trhov a ovplyvnili aj dianie v kryptosegmente – od vojny na Ukrajine, cez energetickú krízu, rast inflácie až po zvyšovanie úrokových sadzieb centrálnymi bankami.

Na druhej strane, odborníci predpokladajú, že to najhoršie už máme za sebou. Pozitívny sentiment pretrvával na kryptomenovom trhu aj počas piatkového obchodného dňa, keď hodnota Bitcoinu podľa Coinmarketcap.com prekročila hranicu 19-tisíc USD.*

<em>Graf Historický vývoj hodnoty Bitcoinu Zdroj Coinmarketcapcom<em>

Olívia LAcenová, Hlavná analytička spoločnosti Wonderinterest Trading Ltd

Placená spolupráce

* Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výsledkov.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno