Byť obchodníkom nie je až také jednoduché, ako sa zdá. Obchodník je niekto, kto je ochotný analyzovať obrovské kvantity dát, sledovať informačnú agendu a chápať ekonomiku. Väčšina investorov na akciových trhoch sa zúčastňuje len pomalého, rozvážneho a premysleného procesu, ktorý nemá s obchodovaním takmer nič spoločné.

Je veľmi ťažké sa orientovať v obrovskej mase nových obchodných platforiem a brokerov. Na prvý pohľad je ťažké rozoznať, či je konkrétny broker vierohodný alebo nie. V dnešnej recenzii sa pozrieme na relatívne nového brokera Zetano a skúsime vypracovať nezávislú analýzu jeho aktivít. Pozrieme sa na všetky ponuky obchodovania od tohto brokera, možné nástrahy a pokúsime sa určiť, aký vierohodný je.

Obchodné nástroje

Tento broker existuje od roku 2018 a je regulovaný CYSEC. Ponúka celkom skromnú paletu obchodných nástrojov, ktorá je úzko profilovaná – iba CFD produkty. Ak ste nasledovník krypta alebo futures, tento broker pre vás nebude ani zaujímavý, ani užitočný.

Tento broker existuje od roku 2018 a je regulovaný CYSEC. Ponúka celkom skromnú paletu obchodných nástrojov, ktorá je úzko profilovaná – iba CFD produkty. Ak ste nasledovník krypta alebo futures, tento broker pre vás nebude ani zaujímavý, ani užitočný.

Avšak pre obchodníkov, ktorí sa špecializujú na CFD, bude dobré mať účet a sem-tam uzavrieť nejaký obchod. V sekcii Inštrumenty na webovom sídle nájdete relatívne informatívne opisy každého nástroja. Páka začína od 1:5 a spread zvyčajne od 0,01.

Obchodná platforma

Tohto brokera treba pochváliť, pretože si vyvinul svoju vlastnú obchodnú platformu: XOH Trader.

Tohto brokera treba pochváliť, pretože si vyvinul svoju vlastnú obchodnú platformu: XOH Trader.

Veľmi jednoducho sa používa, nemá gombíky navyše, má pohodlné rozvrhnutie grafov na obrazovke. Pre fanúšikov mobilných zariadený existuje verzia pre mobily, hoci je mierne iná ako verzia pre počítače. To však nevplýva na kvalitu predkladania ponúk na ceny. Ďalšou výhodou platformy je jej mnohojazyčnosť – bola adaptovaná do viac ako 20 jazykov.

Druhy účtov

Broker má 4 obchodné účty a 3 z nich ponúkajú možnosť stať sa VIP klientom. Jediný rozdiel je suma.

Broker má 4 obchodné účty a 3 z nich ponúkajú možnosť stať sa VIP klientom. Jediný rozdiel je suma.

Broker má 4 obchodné účty a 3 z nich ponúkajú možnosť stať sa VIP klientom. Jediný rozdiel je suma.

Najväčší nedostatok je chýbajúci demo účet, hoci v spodnej časti stránka avizuje, že CDF prinášajú veľké riziká.

Najväčší nedostatok je chýbajúci demo účet, hoci v spodnej časti stránka avizuje, že CDF prinášajú veľké riziká.

Čím väčšia suma, tým lepšie podmienky ponúka daný obchodný účet. Registračný proces je rovnaký ako u ostatných brokerov. Dáta potrebné na registráciu sú e-mailová adresa a telefónne číslo. Po aktivácii účtu môžete začať obchodovať.

Regulátor – CYSEC

Páka – od 1:5

Spread od 0.01.

Vklady a výbery

V tejto oblasti je broker veľmi nevyhovujúci. Možnosti vkladu sú extrémne obmedzené – jedine bankovým prevodom alebo kartou. A na výber peňazí iba bankový prevod. Toto je veľmi frustrujúce a odrádza to brokerov, pretože mnoho z nich používa e-peňaženky a tento broker takú možnosť neposkytuje.

Obsah a rozhranie webového sídla

Na prvý pohľad vyzerá stránka dobre, je dizajnovaná v odtieňoch žltej a bielej. Avšak, keď sa človek trochu ponorí do informácií, začne chápať, že obsahu webového sídla čosi chýba…

Vôbec žiadne informácie nie sú v sekciách Akadémia a Novinky.

Vôbec žiadne informácie nie sú v sekciách Akadémia a Novinky.

Výnimkou je sekcia s FAQ. Informácie tam sú, inak by táto stránka bola čisto nelegálna. Chýbajúca podpora je alarmujúca. Jednoducho tam žiadna podpora nie je. Žiadny e-mail, žiadny live chat, žiadne telefónne číslo, len adresa. A toto teda určite na vierohodnosť nepoukazuje.

Na internete neexistujú takmer žiadne recenzie, hoci by mohol za svojich pár rokov existencie tento broker byť obľúbenejší. Je z toho pocit, že broker šetrí na marketingu a veľmi sa nezaujíma o popularitu. Nemá žiadne účty na sociálnych sieťach.

Výhody

  • Široký výber obchodných účtov
  • Regulácia
  • Vlastná platforma

Nevýhody

  • Nemá demo účet
  • Obmedzené možnosti platby
  • Obmedzené obchodné portfólio
  • Chýbajú informácie na webe

Naše hodnotenie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno