Pokles nezamestnanosti v Európskej únii sa zastavil. Je však nižší ako pred pandémiou

Počet ľudí bez práce v Európskej únii bol v júni o 26 000 nižší ako v máji. Na mieru nezamestnanosti to však nemalo vplyv. Zostala nezmenená na úrovni šiestich percent. Miera nezamestnanosti v eurozóne je tiež stabilná na úrovni 6,6 %, na ktorej sa drží už tri mesiace po sebe.

Počet ľudí bez práce v Európskej únii bol v júni o 26 000 nižší ako v máji. Na mieru nezamestnanosti to však nemalo vplyv.

Česká republika má najnižšiu mieru nezamestnanosti

Česká republika má naďalej najnižšiu mieru nezamestnanosti v Európskej únii. V júni dosiahla 2,4 %, čo je o 0,1 percentuálneho bodu menej ako v máji. Medziročne však klesla o 0,4 percentuálneho bodu. Poľsko má druhú najnižšiu mieru nezamestnanosti (2,7) a Nemecko tretiu (2,8).

Na opačnom konci rebríčka EÚ27 je Španielsko s mierou nezamestnanosti 12,6 %. Za ním nasleduje Grécko s 12,3-percentnou nezamestnanosťou. Vyplýva to z najnovších údajov Eurostatu.

Miera nezamestnanosti mladých ľudí

Hoci sa miera nezamestnanosti stabilizovala na nižšej úrovni, než akú EÚ uvádzala pred pandémiou koronavírusu, u mladých ľudí do 25 rokov začína stúpať. Miera nezamestnanosti mladých ľudí v EÚ-27 sa v júni zvýšila z májových 13,3 % na 13,6 %. Aj tu je však nezamestnanosť mladých ľudí výrazne nižšia ako pred pandémiou koronavírusu. Koncom roka 2019 a začiatkom roka 2020 to bolo viac ako 15 %.

5 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno