Bitcoin sa opäť spamätáva. Za posledný mesiac získal 27 percent

Trh s kryptomenami možno našiel svoje dno a podarilo sa mu zvrátiť klesajúci trend. Bitcoin aj Ethereum za posledný mesiac výrazne posilnili. Najstaršia digitálna mena cez víkend prekonala hranicu 24 000 dolárov.

Trh s kryptomenami možno našiel svoje dno a podarilo sa mu zvrátiť klesajúci trend. Bitcoin aj Ethereum za posledný mesiac výrazne posilnili.

Jasné smerovanie Bitcoinu

Bitcoin dlhé týždne nemohol nájsť jasný smer a jeho hodnota klesala prakticky celý prvý polrok tohto roka. Do roku 2022 vstúpil s hodnotou presahujúcou 46 000 USD, koncom júna sa už dal kúpiť za menej ako 19 000 USD. Cena Bitcoinu sa tak prepadla o takmer 60 percent. Ešte horšie na tom bola mena Ethereum, ktorá v prvej polovici roka odpísala viac ako 70 % svojej hodnoty.

Začiatok nástupu digitálnych mien

Zdá sa však, že so začiatkom letných prázdnin sa nálada na trhu s kryptomenami zmenila. Digitálne meny nielenže prestali klesať, ale ich cena začala rásť. Bitcoin sa na konci júla obchodoval o 27 % drahšie ako na konci júna. Ethereum si za rovnaké obdobie polepšilo dokonca o sedemdesiat percent.

Rast kryptomien možno vysvetliť aj rastúcou hodnotou akcií, najmä technologických. Nie nadarmo niektorí odborníci tvrdia, že digitálne meny nie sú de facto ničím iným ako jedným z druhov technologických akcií.

2 KOMENTÁŘE

  1. […] Bitcoin sa až do polovice minulého týždňa držal prakticky stabilne nad hranicou 24 000 USD. V pondelok dokonca atakovala hranicu 25 000. Vo štvrtok a najmä v piatok však došlo k neočakávanému pádu. Bitcoin počas týchto dvoch dní stratil viac ako 12 % svojej hodnoty a počas víkendu sa mu tak podarilo ubrániť hranicu 21 tisíc dolárov. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno