Investori sa domnievajú, že júl bude najlepším mesiacom roka pre americké akcie

Akciové trhy majú za sebou jeden z najhorších prvých polrokov za posledné desaťročia. Začiatkom júla však došlo k prudkému obratu, ktorý bude zrejme pokračovať minimálne do konca tohto mesiaca.

Akciové trhy majú za sebou jeden z najhorších prvých polrokov za posledné desaťročia. Začiatkom júla však došlo k prudkému obratu.

Hlavné indexy výrazne posilnili

Hlavné akciové indexy v USA v júli zatiaľ pomerne výrazne posilnili. Dow Jones získal takmer štyri percentá, S&P 500 takmer päť percent a technologický Nasdaq takmer sedem percent. Ak bude tento trend pokračovať až do konca júla, bude to najlepší mesiac pre americké akcie od novembra 2020.

Dôležité budú finančné výsledky veľkých spoločností

Do júlovej bilancie však ešte môže prehovoriť zverejnenie polročných finančných výsledkov technologických gigantov vrátane spoločností Alphabet, Microsoft, Meta Platforms (bývalý Facebook), Apple a Amazon. Trhy medzitým očakávajú, že sa tieto spoločnosti udržia.

V hre je aj menovopolitické zasadnutie amerického Federálneho rezervného systému, ktoré by sa malo skončiť v stredu oznámením rozhodnutia o zmene úrokových sadzieb. Ak Fed zvýši sadzby, čo investori očakávajú, bude to pre akcie dobrá správa. Ak však svoju politiku neočakávane ešte viac sprísni, akcie môžu zamieriť na juh.

1 komentář

Comments are closed.