Od stredy do nedele sa bitcoin na niekoľko desiatok minút posilnil o viac ako desať percent a dostal sa nad úroveň 21 500 USD. V druhej polovici týždňa tak vymazal straty, ktoré nabral počas pondelka a utorka. Bitcoin tak ukončil týždeň o necelé percento silnejší ako na jeho začiatku.

Pesimistickí investori

Investori sú však naďalej pesimistickí, pokiaľ ide o to, kam sa hodnota najstaršej a najpopulárnejšej kryptomeny posunie. „Trh je ovplyvnený správami o krachujúcich spoločnostiach na trhu s kryptomenami,“ povedal Craig Erlam, analytik spoločnosti Oanda, pre CoinDesk.com. Podľa neho k ďalšiemu poklesu môže dôjsť, keď Bitcoin oslabí pod určitú psychologickú hranicu, ktorá bude pravdepodobne pod 20 000 USD.

Pokles akciového trhu

Bitcoin a ďalšie kryptomeny sú vo vleku akciových trhov, ktoré sa len v USA od začiatku roka prepadli o viac ako 20 %. Môžu za to obavy z prísnejšej menovej politiky americkej centrálnej banky. To viedlo k rastu výnosov menej rizikových aktív, kam mnohí investori „utekajú“ z Bitcoinu.

3 KOMENTÁŘE

  1. […] Bitcoin dlhé týždne nemohol nájsť jasný smer a jeho hodnota klesala prakticky celý prvý polrok tohto roka. Do roku 2022 vstúpil s hodnotou presahujúcou 46 000 USD, koncom júna sa už dal kúpiť za menej ako 19 000 USD. Cena Bitcoinu sa tak prepadla o takmer 60 percent. Ešte horšie na tom bola mena Ethereum, ktorá v prvej polovici roka odpísala viac ako 70 % svojej hodnoty. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno