Kryptomeny sa ocitli pod predajným tlakom. Bitcoin za dva dni stratil pätinu hodnoty

Ešte v prvej novembrovej dekáde atakoval hranicu 70-tisíc dolárov, dnes sa drží približne na polovici tejto sumy. Bitcoin a ďalšie kryptomeny zasiahla vlna výpredajov. Za 2,5 mesiaca sa z trxhu vyparil bilión dolárov.

bitcoin, kryptoměny

Bitcoin len od štvrtka stratil viac ako pätinu svojej hodnoty, keď oslabil z viac ako 43-tisíc dolárov na 35-tisíc. V noci na nedeľu dokonca klesol pod túto psychologickú hranicu, na ktorej sa obchodoval naposledy koncom júla 2021. Od minuloročného novembra však Bitcoin prišiel asi o polovicu svojej ceny a z kryptomenového trhu kvôli výpredajom zmizol asi bilión dolárov. Z toho väčšina pripadá práve na Bitcoin.

Za postupným prepadom kryptomien stojí očakávané sprísňovanie menovej politiky amerického Fedu, ku ktorému sa časom pridajú aj ďalšie významné svetové centrálne banky. Na finančných trhoch tak bude menej prebytočnej likvidity a investori začnú viac hľadieť na fundamenty.

„Ľudia si v tomto roku uvedomia, že byť investorom je skutočne ťažká práca,“ citovala agentúra Bloomberg Mikea Novogratze, ktorý patrí k „celebritám“ medzi kryptomenovými investormi. Matt Maley z investičnej spoločnosti Miller Tabak + Čo verí, že sa trend časom otočí. „Potom sa vrátia inštitucionálni investori,“ uviedol pre Bloomberg.

8 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno