Výpredaj kryptomien pokračoval aj počas víkendu. Bitcoin klesol pod 20 tisíc dolárov

Kryptomenový trh zažíva jedno z najťažších období vo svojej existencii. Kurzy digitálnych mien sa prepadajú už takmer dva týždne v rade a zdá sa, že výpredaj nemá konca. Bitcoin od začiatku júna stratil vyše 40 percent.

Kryptomenový trh zažíva jedno z najťažších období vo svojej existencii.

Digitálne meny ako terč masívnych výpredajov

Digitálne meny sa stali počas víkendového obchodovania terčom ďalších masívnych výpredajov. Ich vlna začala pred necelými dvoma týždňami, kedy došlo ku kolapsu niekoľkých kryptomenových ekosystémov. K tomu sa pridala aj medvedia nálada na akciových trhoch, ktorá kráča ruka v ruke s avizovaným, aj prakticky vykonávaným, sprísňovaním menovej politiky mnohých významných centrálnych bánk.

Víkendový prepad možno pripísať štvrtkovému poklesu na akciových trhoch na čele s technologickými titulmi, a len nepatrnej piatkovej korekcii. Technologický index Nasdaq vo štvrtok odpísal viac ako štyri percentá, naopak v piatok o 1,43 percenta spevnil.

Cena Bitcoinu klesá

Hodnota bitcoinu sa aj kvôli tomu prepadla pod 20 – tisíc dolárov, čo bolo prvýkrát za viac ako 18 mesiacov. V sobotu večer stredoeurópskeho letného času dokonca zamieril aj pod 18 – tisíc, v nedeľu večer sa vrátil nad 20 – tisícovú hranicu. Od začiatku júna Bitcoin stratil vyše 40 percent svojej hodnoty. Ten, kto ho kúpil na začiatku minulého novembra, prišiel takmer o tri štvrtiny svojej investície.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno