Kryptomenový trh stále pod tlakom predajcov. Bitcoin je najslabší od decembra 2020

Bitcoin je najslabší od decembra 2020

Bitcoin spadol skoro na polovicu svojej hodnoty

Ešte pred necelým mesiacom sa Bitcoin obchodoval za viac ako 42-tisíc dolárov, teraz bojuje o udržanie sa nad hodnotou 25-tisíc. Počas troch týždňov najrozšírenejšia kryptomena stratila asi 40 percent svojej hodnoty. Zatiaľ, čo výpredaj v posledných dňoch vychádzal najmä z vývoja na akciových trhoch a očakávania, že americká centrálna banka bude ďalej sprísňovať svoju menovú politiku, teraz sa pridali ďalšie faktory.

Kolaps stablecoinu TerraUSD

Medzi ne možno zaradiť prepad ceny stablecoinu TerraUSD, ktorého hodnota je naviazaná na americký dolár v určitom fixnom pomere. Lenže vo štvrtok do istej miery táto istota padla, keď sa hodnota TerraUSD voči doláru tiež znížila. „Kolaps TerraUSD sa prelial do ďalších kryptomenových trhov. Vidíme výpredaje u Bitcoinu, Etherea a väčšiny takzvaných altcoinov,“ uviedol pre agentúru Reuters Richard Usher, šéf obchodov v spoločnosti BCB Group.

Trhová kapitalizácia Bitcoinu teraz len mierne presahuje úroveň 550 miliárd dolárov, pritom ešte pred niekoľkými mesiacmi sa pohybovala nad jedným bilionom.

4 KOMENTÁŘE

Comments are closed.