Regulačný orgán G20 predstaví návrh pravidiel pre svet kryptomien

Rada pre finančnú stabilitu (FSB) skupiny G20 sa chystá predložiť návrh nariadenia pre segment kryptomien na finančnom trhu. Regulačný orgán chce zdôrazniť, že digitálne meny sú vysoko špekulatívne aktíva.

Regulačný orgán G20 predstaví návrh pravidiel pre svet kryptomien Rada pre finančnú stabilitu (FSB) skupiny G20 sa chystá predložiť návrh nariadenia pre segment kryptomien na finančnom trhu. Regulačný orgán chce zdôrazniť, že digitálne meny sú vysoko špekulatívne aktíva.

Spoločný regulačný orgán G20 bol doteraz v otázke kryptomien pomerne zdržanlivý. Udalosti posledných týždňov a mesiacov na trhu s kryptomenami však podnietili Radu pre finančnú stabilitu (FSB), aby začala pripravovať pravidlá na reguláciu sektora digitálnych financií.

Trhové riziko kryptomien

Výboru sa nepáči, že kolaps trhu s kryptomenami zvyšuje systematické riziko, prináša veľké straty pre investorov a najmä môže preniesť nedôveru z tohto segmentu na štandardné finančné trhy. „Rada pre finančnú stabilitu v októbri predloží ministrom financií a guvernérom centrálnych bánk skupiny G20 správu o regulačných prístupoch a prístupoch dohľadu k stablecoinom a iným aktívam v kryptomenách,“ uviedol výbor.

Regulačný rámec sa na kryptomeny nevzťahuje

Podľa FSB sú aktíva v kryptomenách určené prevažne na špekulatívne účely, ale v skutočnosti sa na ne nevzťahuje regulačný rámec, hoci FSB sa domnieva, že by sa mali uplatňovať pravidlá a predpisy. FSB tiež upozornila na riziko možného zneužitia kryptomien na pranie špinavých peňazí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno