Volatilita Bitcoinu je najnižšia za posledných 17 mesiacov. Ide o pokoj pred búrkou?

Hoci sú kryptomeny považované za jedno z najviac kolísavých aktív, posledných tridsať dní je pre Bitcoin najmenej voliteľných od novembra 2020. Smerodajná odchýlka kurzu sa pohybuje len tesne nad dvoma percentami.

Bitcoin

Nízka volatilita kurzu Bitcoinu ide ruka v ruke so znižujúcimi sa objemami denného obchodovania. Tie sa v prípade Bitcoinu aj Etherea (dvoch najrozšírenejších kryptomien) pohybujú okolo päť miliárd dolárov. Ešte pred rokom sa denné objemy obchodovania oboch kryptomien pohybovali nezriedka nad 30 miliardami dolárov.

Odstránenie rizika

„Objemy obchodov pri Bitcoine i Etherea sa od minulého decembra výrazne znížili. Je to známka postupného odbúravania rizika v portfóliách investorov s tým, ako sa zvyšuje makroekonomická neistota,“ uviedla spoločnosť Kaiko Research vo svojom týždennom prehľade.

Ticho pred búrkou?

Podľa analytikov môže ísť o povestný pokoj pred búrkou, ktorý môže skončiť dramatickými zmenami cien, ktoré môžu ísť oboma smermi. V minulosti sa už niekoľkokrát stalo, že znižovanie volatility kurzu Bitcoinu nakoniec viedlo k naštartovaniu prudkého cenového rastu. „Sedemdňová volatilita sa dostala nad úroveň tej 30-dňovej, čo môže značiť, že sa trh prebúdza,“ uviedli analytici spoločnosti Arcane Research.

3 KOMENTÁŘE

  1. […] Bitcoin počas jediného týždňa odpísal viac ako štvrtinu svojej hodnoty a vo štvrtok sa obchodoval len tesne nad hranicou 26-tisíc dolárov. Ešte pred začiatkom víkendu sa však začal spamätávať a zo štvrtku na piatok sa jeho cena prehupla cez 30-tisíc dolárov. Cez víkend však prišiel ďalší pokles a Bitcoin hľadal smer v intervale 28 až 30-tisíc dolárov. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno