Globálne akcie pred koncom týždňa strácali. Na čele poklesu je Ázia

Obavy z recesie, vysoká inflácia a pretrvávajúce problémy v dodávateľských reťazcoch boli hlavnými príčinami štvrtkového oslabovania akcií na významných svetových burzách. Investori sú znepokojení predovšetkým vývojom v Číne.

Globálne akcie pred koncom týždňa strácali.

Práve ázijské akcie sa stali smutnými hrdinami štvrtkového obchodovania, pretože zaznamenali najhlbší prepad zo všetkých významných globálnych trhov. Index Hang Seng hongkonskej burzy odpísal počas štvrtku viac ako 2,5 percenta, bezmála dve percentá tratil aj index tokijskej burzy Nikkei. Nepatrný rast (0,36 percenta) vykázala paradoxne šanghajská burza.

Podobný vývoj zaznamenala aj Európa

Rovnako v Európe sa drvivá väčšina búrz ocitla v červených číslach, keď najviac prepadli akcie v Londýne. Tamojší index FTSE 100 stratil 1,82 percenta. Viac ako percento odpísala ešte burza v Paríži a tiež paneurópsky index Stoxx 600.

Najmenej poklesli americké akcie

Americké akcie sa síce tiež ocitli v negatívnom teritóriu, ich pokles bol ale zďaleka najmenší. Hlavný index Wall Streetu S&P 500 odpísal 0,58 percenta, Dow Jones Industrial Average 0,75 a technologický Nasdaq len 0,26 percenta. Newyorská burza sa však vyvíjala skôr vo vleku ostatných búrz.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno