Automobilka Hyundai chystá obrovskú investíciu do elektromobility v USA

Juhokórejský výrobca automobilov plánuje začať výrobu elektromobilov v novej továrni v Spojených štátoch v prvej polovici roku 2025. Ročná produkčná kapacita má dosiahnuť až 300 tisíc vozidiel čisto na elektrický pohon.

Automobilka Hyundai chystá obrovskú investíciu do elektromobility v USA

Výroba elektromobilov môže byť spustená do dvoch rokov

Investícia automobilky má dosiahnuť asi 5,5 miliardy dolárov, Hyundai chce novú továreň začať stavať už v budúcom roku. Komerčná výroba elektromobilov by mala byť spustená približne za dva roky po začatí výstavby, teda v prvej polovici roku 2025. Ročná výrobná kapacita má dosiahnuť 300 tisíc elektromobilov a Georgiu, kde továreň vyrastie, má vďaka nej vzniknúť viac ako osem tisíc pracovných miest.

Ďalšie investičné zámery

Okrem elektromobilov sa v novej továrni majú vyrábať aj batérie do elektromobilov. Investícia v Georgii je súčasťou širšieho investičného plánu automobilky Hyundai pre Spojené štáty, kde chce počas troch nasledujúcich rokov investovať takmer 7,5 miliardy dolárov.

Vláda štátu Georgia očakáva, že investícia juhokórejskej automobilky na seba nadviaže ďalšie investičné zámery, ktorých hodnota by mohla dosiahnuť až jednu miliardu dolárov. Pôjde najmä o subdodávateľov automobilov, ale aj o investície do zázemia a infraštruktúry.

3 KOMENTÁŘE

  1. […] „Budujeme ekosystém, nechceme spracovávať len kobalt a nikel,“ povedal. Indonézia však nemá vlastnú ťažbu lítia a Seto neuviedol, odkiaľ Indonézia plánuje získavať potrebnú surovinu. Napriek tomu sa chce stať veľmocou nielen vo výrobe komponentov pre batérie do elektromobilov, ale aj samotných elektromobilov. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno