Argentína plánuje zvýšiť ročnú kapacitu

Argentína je v súčasnosti štvrtým najväčším ťažiarom lítia. Podľa Fernanda Ávilu, ministra baníctva, sa ročná kapacita môže do roku 2030 zvýšiť zo súčasných 37,5 tisíc ton na 246,5 tisíc ton ekvivalentu uhličitanu lítneho.

Portál BNamericas.com uviedol, že automobilky Ford a General Motors sú na čele ohlásených investícií do ťažby lítia v Argentíne. Svoje plány v tomto smere už pred časom oznámili aj BMW a Toyota.

Rast dopytu po batériách do elektrických vozidiel

Medzinárodná energetická agentúra (IEA) odhaduje, že dopyt po batériách pre elektrické vozidlá by sa mohol zvýšiť zo súčasných približne 340 gigawatthodín ročne na viac ako 3 500 gigawatthodín do roku 2030. A práve Argentína môže zohrávať významnú úlohu v tom, ako sa bude dopyt po lítiu v nasledujúcich rokoch neustále zvyšovať.

Samotná automobilka Ford plánuje do konca roka 2023 zvýšiť ročnú výrobu elektrických vozidiel na 600 000 a do konca roka 2026 na viac ako dva milióny ročne. Podobné ciele majú aj ďalší výrobcovia vozidiel.

2 KOMENTÁŘE

  1. […] Investori však s napätím očakávali práve stredajšie údaje o inflácii. Ak by došlo k negatívnemu prekvapeniu, rástli by stávky na to, že Federálny rezervný systém bude pokračovať vo svojom nekompromisnom protiinflačnom ťažení. V súčasnosti však investori zintenzívnili svoj optimizmus v súvislosti s menej razantným zvyšovaním základných úrokových sadzieb, čo by mohlo mať pozitívny vplyv na hospodársky rast a v konečnom dôsledku aj na výsledky firiem obchodovaných na Wall Street. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno