Británia v recesii

Odborníci odhadujú, že hospodárstvo Spojeného kráľovstva upadne do recesie v poslednom štvrťroku tohto roka a dostane sa z nej začiatkom roka 2024. „Päť štvrťrokov v recesii, ktoré sa začnú vo štvrtom štvrťroku tohto roka, znie pre libru dosť negatívne,“ povedal agentúre Reuters Chris Turner, hlavný analytik globálnych trhov v banke ING.

Zvyšovanie úrokových sadzieb

Turner však upozornil, že tieto odhady vychádzajú len z vplyvu zvyšovania úrokových sadzieb Bank of England a nezahŕňajú potenciálne fiškálne stimuly, ktoré by mohla poskytnúť vláda Spojeného kráľovstva. „Môže sa ukázať, že vývoj nebude taký negatívny, ako by sa mohlo zo správania Bank of England zdať,“ dodal.

A zatiaľ sa negatívne očakávania nepremietli do britskej libry. Počas pondelkového obchodovania posilnila voči doláru o 0,07 % a voči euru získala 0,12 %. Tento piatok bude zverejnené, ako sa v súčasnosti darí britskej ekonomike. Zatiaľ by mala stále vykazovať mierny rast.

2 KOMENTÁŘE

  1. […] Bitcoin sa až do polovice minulého týždňa držal prakticky stabilne nad hranicou 24 000 USD. V pondelok dokonca atakovala hranicu 25 000. Vo štvrtok a najmä v piatok však došlo k neočakávanému pádu. Bitcoin počas týchto dvoch dní stratil viac ako 12 % svojej hodnoty a počas víkendu sa mu tak podarilo ubrániť hranicu 21 tisíc dolárov. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno