Joe Biden zruší na dva roky clá na dovoz solárnych panelov z juhovýchodnej Ázie

Po viac ako mesiac trvajúcom zmrazení importov komponentov z juhovýchodnej Ázie pre solárne projekty je jasno. Spojené štáty zavedú výnimku, ktorá potrvá dva roky, a umožní tak dokončenie výstavby fotovoltaických elektrární.

Joe Biden zruší na dva roky clá na dovoz solárnych panelov z juhovýchodnej Ázie

Krajina juhovýchodnej Ázie čelila vyšetrovaniu

Americký prezident Joe Biden zruší na 24 mesiacov clá na dovoz solárnych panelov zo štyroch krajín regiónu juhovýchodnej Ázie. Ide o Kambodžu, Malajziu, Thajsko a Vietnam. Práve štvorka týchto štátov čelila zhruba mesiac trvajúcemu vyšetrovaniu zo strany amerického ministerstva obchodu. Krajiny totiž čelili podozreniu, že obchádzajú americké clá dovozu čínskeho tovaru.

Budovanie solárnych panelov sa zdržalo

Hoci nejde o nijako zvlášť dlhú dobu, mesiac stačil na to, aby sa významne zdržalo budovanie solárnych projektov v USA. Bidenovo opatrenie znamená, že spoločnosti z príslušných krajín nebudú musieť držať miliardy dolárov v rezervách pre prípad, že by clá museli uhradiť.

S odkazom na dobre oboznámený zdroj z okolia Bieleho domu to uviedla agentúra Reuters. „Vďaka tomuto časovému oknu budú môcť byť bezpečne dokončené všetky solárne projekty, ktoré sú teraz rozostavané,“ uviedol zdroj pre agentúru Reuters.

3 KOMENTÁŘE

  1. […] Druhá najľudnatejšia krajina sveta sa snaží zabrániť ďalšiemu rastu cien potravín, a tým aj ich nedostupnosti, obmedzením vývozu ryže. India však svoj problém prenáša aj za svoje hranice. Indická ryža bude na svetovom trhu chýbať a je nepravdepodobné, že by ju nahradili dodávky z iných krajín, napríklad z Vietnamu alebo Thajska. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno