Japonská vláda pomôže zabezpečiť dodávky skvapalneného zemného plynu

Vysoké ceny zemného plynu na spotovom trhu sú dôvodom, prečo japonská vláda poskytne pomoc pri zabezpečovaní dostatočných dodávok skvapalneného zemného plynu. Japonský minister priemyslu a obchodu prisľúbil svoju podporu.

Vysoké ceny zemného plynu na spotovom trhu sú dôvodom, prečo japonská vláda poskytne pomoc pri zabezpečovaní dostatočných dodávok skvapalneného zemného plynu.

Pomoc japonským spoločnostiam

„Japonská banka pre medzinárodnú spoluprácu a ďalšie verejné finančné inštitúcie ponúknu japonským firmám pomoc pri zabezpečovaní dostatočných dodávok skvapalneného zemného plynu,“ povedal Yasutoshi Nishimura, japonský minister priemyslu a obchodu, počas konferencie o LNG.

Nishimura sa domnieva, že takýto krok prispeje k stabilite dodávok LNG v Ázii. Japonsko chce zabrániť nedostatku energie na svojom trhu, preto vláda ponúka primeranú finančnú pomoc pred začiatkom vykurovacej sezóny. Spotové ceny LNG vzrástli na vysokú úroveň a na tejto úrovni aj zostávajú. Dôvodom je riziko prerušenia dodávok plynu v dôsledku vojny na Ukrajine.

Podrobnosti pomoci zatiaľ nie sú jasné

Japonský minister priemyslu a obchodu zatiaľ neposkytol podrobnosti o pomoci, ale Japonská banka pre medzinárodnú spoluprácu ponúkne energetickým spoločnostiam financovanie za nízke úrokové sadzby. Tí nakupujú plyn najmä na základe dlhodobých zmlúv a približne 20 % celkového objemu získavajú na spotovom trhu.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno