[Top 5] Nebezpečné povolanie, vďaka ktorým zbohatnete

Samozrejme, existujú rôzne spôsoby, ako si zarobiť na živobytie. Niektorí ľudia sa v honbe za peniazmi neboja prijať prácu, ktorá môže spôsobiť vážne zranenie alebo dokonca smrť. Nebezpečné povolanie, ktoré vám pomôžu zarobiť, sme pripravili v tomto článku, preto neváhajte a prečítajte si jej.

Nebezpečné povolanie

5. Nebezpečné povolanie – Drevorubač

Jedna z najstarších profesií vôbec je zároveň patrí medzi nebezpečné povolanie. Podľa niektorých odhadov je pravdepodobnosť úmrtia drevorubačov pri výkone ich pracovných povinností až 30-krát vyššia v porovnaní s inými povolaniami. Zranenia spôsobené silnými strojmi na výrub stromov sú bežné, rovnako ako nehody, pri ktorých drevorubača zasiahne padajúci konár. Na druhej strane je výhodou, že na túto prácu nepotrebujete žiadnu špeciálnu kvalifikáciu a plat môže dosiahnuť až 2 000 EUR!

Nebezpečné povolanie - drevorubač

4. Kaskadér

Kaskadér je ďalším povolaním pre naozaj odvážnych. Kaskadéri nahrádzajú slávne osobnosti pri riskantných kúskoch a čím nebezpečnejší kúsok, tým viac dostanete, samozrejme, zaplatené. Ak však scéna neprebieha podľa plánu, môže byť ohrozené vaše zdravie.

Čítajte tiež: Prehlaď brokerov pro investovanie

3. Nebezpečné povolanie – Horník

Ďalšie povolanie, ktoré existuje už stáročia, môže byť tiež ohavne nebezpečné. Zosuvy pôdy môžu uväzniť baníkov v šachtách na niekoľko hodín alebo v najhorších prípadoch na niekoľko dní a môže dôjsť aj k výbuchu plynu alebo k zatopeniu banských šácht. Plat baníkov na Slovensku môže v niektorých prípadoch dosahovať až 2 000 EUR, čo je vzhľadom na minimálne požiadavky na vzdelanie veľmi lákavé. Upozorňujeme však, že ide o fyzicky veľmi náročnú prácu.

Nebezpečné povolanie - horník

Neprehliadnite: Najrýchlejšie spôsoby ako zarobiť peniaze

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno