Ako zarobiť na dotazníkoch: Český národný panel

online, online dotazníky, laptop

Iste sa orientujete v rôznych online systémoch, ktoré ponúkajú možnosť rýchleho a ľahkého zarábania peňazí. Podobných programov je na internete celý rad. Drvivá väčšina z nich ponúka iba falošné sľuby, a aj keď urobíte úplne všetko, čo od vás budú žiadať, nič z nich nezískate. Na internete je však možné nájsť výnimku v podobe spoločností, ktoré svoje sľuby dokážu skutočne splniť a ponúkajú používateľom skutočnú príležitosť zarobiť peniaze. Jednu z nich by sme vám radi predstavili v našej dnešnej recenzii, je to Český národný panel.

Denne trávime veľa hodín pri počítači, tak prečo si neurobiť čas a nevyplniť dotazník, aby ste vyjadrili svoj názor a získali peňažnú odmenu.

Obsah článku

Čo predstavuje český národný panel a pre koho bol založený

Za projektom Českého národného panelu stoja tri inštitúcie: NMS Market Research, STEM/MARK a Mediaresearch. Tento internetový projekt funguje od roku 2012 a používa sa na vykonávanie prieskumov cez internet. Český národný panel je vhodný ako pre dodávateľov, ktorí potrebujú vykonávať rýchle a lacné prieskumy, tak aj pre respondentov, ktorí sa chcú týchto prieskumov zúčastniť za malú finančnú odmenu. Medzi členov budú tiež rozdelené peniaze, ktoré zaplatili sponzori spoločnosti za vykonávanie prieskumov.

Čítajte tiež: Ozios – Recenzie brokera

Účelom Slovenského národného panelu je zhromažďovať informácie od členov panelu alebo umožniť klientom osloviť členov panelu s ponukou vyplnenia dotazníka. Ide teda vlastne o servisnú organizáciu, ktorá poskytuje kvalitný nástroj na vykonávanie prieskumu. ČNP vždy kontroluje etickú a formálnu stránku získaných dát a plne ručí za ich kvalitu.

Pre členstvo sa jednoducho zaregistrujte vyplnením registračného formulára na webe. Akonáhle sa zaregistrujete, príde vám na váš e-mail overovacie informácie. Zároveň vás bude prostredníctvom telefónu kontaktovať predstaviteľ spoločnosti, aby si overil vaše identifikačné údaje. Na slovenskom národnom paneli môže byť každý člen registrovaný iba raz.

Bezprostredne po dokončení prihlásenia dostanete za úlohu vyplniť dvanásť profilových dotazníkov. Všetky tieto dotazníky sú veľmi dôležité. Práve podľa odpovedí v týchto 12 dotazníkoch vás bude spoločnosť ďalej kontaktovať ohľadom vyplňovania. Otázky sa zameriavajú na sociodemografické charakteristiky ako je vek, pohlavie, vzdelanie a pod. Spoločnosť kladie tieto otázky preto, aby mohla vybrať správnu vzorku pre výskum, tj aby sa zabezpečilo, že prieskum zodpovedá realite a že výsledky nie sú neobjektívne. Všetky údaje uvedené v registračnom formulári sa riadia zákonom o ochrane osobných údajov. Z tohto dôvodu sú chránené a nebudú sprístupnené tretím stranám. Prístup k nim majú iba oprávnení pracovníci organizácie. Takže prípadné obavy, že by poskytnuté osobné údaje mohli byť použité inde, sú bezpredmetné.

Český národný panel
Miesto sociálnych sietí navštívte Český národný panel

Možnosť účasti na prieskume a výplata prostriedkov

Pokiaľ vyhovujete požadovanému výberu respondentov pre prieskum, spoločnosť narodnipanel.sk sa na vás obráti e-mailom a bude vás informovať, že sa máte prihlásiť k svojmu účtu. Potom na vás bude čakať online dotazník, ktorý vyplníte. Pre vyplnenie prieskumu sa nedá presne určiť čas potrebný na jeho vyplnenie. Môže to trvať od 1 minúty do 35 minút. Ak sa vám dotazník nepáči alebo na jeho vyplnenie nemáte čas, nie je nutné ho vypĺňať. Vezmite prosím na vedomie, že sa jedná o nepravidelný kontakt. Všetko závisí od požiadaviek klienta.

A čo finančná motivácia? Tu máte informácie o nej. Odmenu obdržíte za každý vyplnený dotazník. Český národný panel svojim respondentom prideľuje takzvané „oblátky“. Oblátky potom môžete ľubovoľne vymeniť za peniaze alebo za ne zaobstarať nejaký konkrétny výrobok, či nimi prispieť niektorej z charitatívnych organizácií. Všetky spôsoby, ako môžete svoj zárobok využiť, sú vypísané v katalógu odmien.

oplatí sa, český národný panel, platené dotazníky
Finančná odmena za vyplnenie dotazníka

Nemalo by vám uniknúť: Recenzia brokera Zetano

Určite vás bude ale zaujímať kurz oplátkov voči slovenskej korune. Ten je 10:1, čo znamená, že ak nazbierate 2 000 oblátkov, vymeníte ich za 200 Sk.

Každému novému záujemcovi o registráciu bude zaslaných 50 oblátok a je to celkom príjemný bonsus. Ak si chcete vybrať svoje peniaze, budete musieť nahromadiť 5 000 oblátok, avšak vzhľadom k malým čiastkam to nie je jednoduché.

Zaujímavosť – Český národný panel má aktívne účty na Facebooku a Instragrame.

Zhromaždili sme niekoľko bodov, ako efektívnejšie zarábať vyplňovaním dotazníkov nielen cez Český národný panel. Pozrime sa na ne:

Osobné údaje zadajte poctivo – nedostanete za ne síce peniaze, ale systém zistí, či ste vhodným kandidátom na platený prieskum.
Stiahnite si mobilnú aplikáciu – rozhodne neurobíte chybu, keď si ich aplikáciu stiahnete do mobilného telefónu. Bude vás upozorňovať na nový prieskum, ktorý môžete okamžite vyplniť zo svojho smartfónu.
Aktualizujte priebežne svoje údaje – odporúčaním je pravidelne aktualizovať svoj profil pri každej drobnej zmene. Po aktualizácii môžete spadať do ďalších cieľových skupín, takže môžete dostávať ďalšie ponuky.


Porovnanie výhod a nevýhod vyplňovania dotazníkov:

Úžitok z vyplňovania dotazníkov cez Český národný panel:

  • ľahká práca,
  • môžete si vybrať, kedy, kde a ako dlho budete vyplňovať dotazníky – ide o flexibilitu.
  • nevyžaduje veľa času,
  • zoznámite sa s novými službami,
  • za lepšiu výplatu sa môžete zapojiť do zaujímavého výskumu.


Nevýhody vyplňovania dotazníkov:

  • nízke výnosy,
  • pri vyplňovaní dotazníkov sa môže stať, že počas ich vyplňovania zistíte, že nespĺňate profil respondenta.


Dotazníky môžu byť skvelou príležitosťou na zárobok, obzvlášť pre tých, ktorí sa často nudia, majú dostatok voľného času a radi by ho čo najlepšie využili. Takáto situácia môže nastať aj v zamestnaní, napríklad ak sa živíte ako recepčná v nejakom hoteli a práve nie je hlavná turistická sezóna – vtedy sa vám určite bude hodiť nápad jednoducho si zarobiť pár tisíc namiesto prezerania Instagramu alebo Facebooku.

oplatí sa, online dotazníky, platené dotazníky
Koniec nudy vyplňujte online dotazníky

Aby naša recenzia bola efektívnejšia, pripravili sme niekoľko tipov, ktorým ponukám na zarábaní doma sa radšej vyhnúť. To zahŕňa všetky ponuky, ktoré vyžadujú počiatočnú províziu (v ľubovoľnej výške).

Dôrazne tiež varujeme pred akýmkoľvek tzv. mailingom. Tiež si dajte pozor na každého, kto vám sľubuje dobrú hodnotu za vaše peniaze, láka vás na obrovské zárobky za minimálnu prácu alebo iné podvody – takých je na internete mnoho a mnoho dôverčivých ľudí im prepadne.

Pokračujte ďalej na: Wonderinterest Recenzie – [Aktuálne 2023]

Článok je dostupný aj v ďalších jazykoch. Čítajte českú verziu tu, anglickú verziu tu.

3 KOMENTÁŘE

Comments are closed.