Európske akcie posilňujú. Investori očakávajú nový fiškálny plán Spojeného kráľovstva na podporu jeho hospodárstva

Britská premiérka Liz Trussová vymenila ministra financií svojho kabinetu po tom, ako predstavil plán na obrovské zníženie daní. Trhy reagovali výpredajom libry, pretože sa obávali obrovského nárastu verejného dlhu Spojeného kráľovstva.

Akcie

Nový kancelár pokladne priniesol novú nádej

Nový kancelár pokladne Jeremy Hunt zrušil zníženie daní svojho predchodcu. A prisľúbil, že predloží rozumný fiškálny plán, ktorý pomôže britskej ekonomike bez toho, aby nezdravo zaťažoval verejné financie. Zdá sa, že finančné trhy, a to nielen v Spojenom kráľovstve, sa na nového šéfa rezortu financií pozerajú s nádejou. „Všetko nasvedčuje tomu, že Hunt urobí všetko, čo bude môcť, aby zabezpečil, že nepríde s výdavkami, ktoré nemajú zabezpečené financovanie,“ povedal agentúre Reuters Patrick Armstrong, investičný stratég spoločnosti Plurimi Wealth.

Madridská burza získala 2 %

Európske akcie počas pondelňajšieho obchodovania skutočne výrazne posilnili. Samotný hlavný index londýnskej burzy vzrástol o viac ako osem desatín percenta, ale akciové trhy na kontinente zaznamenali ešte väčšie zisky. Najviac, o viac ako dve percentá, posilnila madridská burza, zatiaľ čo ostatné burzy vzrástli približne o 1,5 % vrátane paneurópskeho indexu Stoxx 600.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno