Finančným trhom v Ázii sa na začiatku nového obchodného týždňa nedarilo. Investori sú čoraz nervóznejší z nadchádzajúceho oznámenia najnovších údajov o inflácii v USA. Čerstvé údaje môžu naznačovať ďalšie zvyšovanie úrokových sadzieb v USA, čo zatraktívňuje investície do dolárových aktív.

Ázijské akcie v pondelok ešte dobiehali piatkové prekvapenie z amerického trhu práce. Ten ukázal, že je stále veľmi napätý, čo naznačuje pretrvávajúcu vysokú infláciu v USA. A tým aj ochotu Federálneho rezervného systému ďalej zvyšovať úrokové sadzby.

Technologickí giganti zaznamenali pokles

Čínskym akciám, najmä technologickým, sa nedarilo tak dobre. Najviac klesli akcie technologických gigantov Alibaba a Tencent. Alibaba odpísala viac ako tri percentá, Tencent približne 2,5 percenta. Spolu s nimi prehrali aj výrobcovia čipov. Investori reagovali na obmedzenia vývozu čipov zo Spojených štátov do Číny.

Amerika chce zabrániť dovozu čipov do Číny

USA nechcú dovoliť, aby čipy vyrobené kdekoľvek na svete pomocou amerického zariadenia putovali do Číny. Cieľom USA je spomaliť technologický a vojenský rozvoj najľudnatejšej krajiny sveta.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno