Toyota ide v šľapajach Volkswagenu

Jedna z najväčších dcérskych spoločností svetoznámej japonskej automobilky Toyota má na krku podobný emisný škandál ako pred niekoľkými rokmi nemecký koncern Volkswagen. Interný audit v spoločnosti Hino Motors, japonskom výrobcovi úžitkových vozidiel a autobusov, zistil, že falšoval údaje o emisiách skleníkových plynov. V prípade niektorých motorov sa tak stalo už v roku 2003. Na škandál upozornila agentúra Reuters a ďalšie zahraničné médiá.

Falošné údaje o emisiách

Výrobca automobilov Hino Motors sám inicioval vyšetrovanie a zriadil vyšetrovaciu komisiu zloženú z právnikov a obchodných poradcov, keďže podozrenia z falšovania údajov o emisiách sa objavili už skôr. Predseda predstavenstva Kazuo Sakakibara povedal, že automobilka bola riadená toxickým spôsobom, pretože sa ukázalo, že niektorí ľudia mali problém s tým, že niektoré veci jednoducho nemohli robiť.

Prezident spoločnosti Hino Motors Satoshi Ogiso sa verejne ospravedlnil a ubezpečil, že spoločnosť berie výsledky vyšetrovania vážne. Prezident automobilky Toyota Akio Toyoda uviedol, že spoločnosť Hino Motors porušila dôveru všetkých svojich akcionárov.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno