Jerome Powell prehovoril a Bitcoin sa prepadol na jednomesačné minimum

Prejav guvernéra Federálneho rezervného systému na konferencii centrálnych bankárov v americkom meste Jackson Hole spôsobil pokles hodnoty viacerých virtuálnych mien na najnižšiu úroveň za posledný mesiac.

Bitcoin
Bitcoin

Najväčší pokles u Ehterea

Spomedzi najpopulárnejších kryptomien zaznamenala najväčší pokles hodnoty kryptomena Ehtereo. Za 24 hodín odpísala viac ako päť percent a väčšinu víkendu sa obchodovala na úrovni okolo 1475 USD. Ešte deň pred Powellovým prejavom sa jej hodnota pohybovala nad hranicou 1700 USD.

Bitcoin, ako najstaršia a najrozšírenejšia kryptomena, zaznamenal podobný vývoj. Jej hodnota cez víkend klesla pod psychologickú hranicu 20 000 USD, zatiaľ čo vo štvrtok sa ešte obchodovala nad 21 700 USD. Bitcoin po Powellovom prejave stratil za jediný deň viac ako tri percentá.

Prísna menová politika spôsobí spomalenie ekonomiky

Jerome Powell, guvernér americkej centrálnej banky, nepredniesol v Jackson Hole príliš prekvapivý prejav. Potvrdil, že Fed má v úmysle pokračovať vo veľmi tvrdých opatreniach proti inflácii, ktorá pravdepodobne spôsobí spomalenie hospodárskeho rastu pod úroveň dlhodobého trendu. Potvrdil tiež, že Fed bude pokračovať vo zvyšovaní úrokových sadzieb. A to bol pravdepodobne dostatočne silný dôvod, aby sa investori začali kryptomien zbavovať.

3 KOMENTÁŘE

  1. […] a najmä kryptomeny následne zaznamenali prudký prepad. Bitcoin sa ešte na začiatku predchádzajúceho týždňa obchodoval nad 22-tisíc dolárov, potom klesol […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno