Kryptomeny ako na hojdačke. Sľubný rast na začiatku týždňa vystriedal prudký pád

Trhy s digitálnymi menami opäť prechádzajú obdobím rastúcej volatility. V posledných dvoch týždňoch sa kolísanie ukázalo hneď dvakrát. Nádejný rast bol vzápätí vystriedaný prudkým poklesom.

Trhy s digitálnymi menami opäť prechádzajú obdobím rastúcej volatility. V posledných dvoch týždňoch sa kolísanie ukázalo hneď dvakrát.

Kryptomeny reagujú na akciové trhy

Je už pomerne štandard, že kryptomeny kopírujú priebeh obchodovania na akciových trhoch a citlivo reagujú na zmeny v očakávaní vývoja úrokových sadzieb centrálnych bánk. Ďalšiu ranu v tomto ohľade dostali kryptomeny po tom, čo boli v USA zverejnené dáta o augustovej inflácii. Investori razom začali očakávať oveľa vyšší rast úrokových sadzieb Federálneho rezervného systému ako do tej doby.

Akcie a najmä kryptomeny následne zaznamenali prudký prepad. Bitcoin sa ešte na začiatku predchádzajúceho týždňa obchodoval nad 22-tisíc dolárov, potom klesol postupne až pod 20-tisíc. Počas víkendu časť strát síce vymazal, ale zďaleka sa nevrátil na pôvodné úrovne.

Ethereum tiež prepadlo

Podobný vývoj nastal aj pri druhej najrozšírenejšej kryptomene Ethereum. Jej hodnota na začiatku minulého týždňa vystúpila takmer k 1 800 dolárom, aby sa počas nasledujúcich dní prepadla  na 1 400. Vzhľadom na to, že politika centrálnych bánk bude v nasledujúcich týždňoch najskôr primárne reagovať na aktuálny vývoj inflácie, kryptomenové trhy sa na hojdačke ocitnú stále častejšie.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno