Spoločnosť Porsche zverejnila prospekt pre vstup na burzu. A určila cenu, za ktorú bude ponúkať svoje akcie

Nemecký výrobca luxusných športových vozidiel už vie, ako naloží s výnosom z predaja časti svojich akcií na burze. Spoločnosť Porsche tiež uviedla, že prvotná verejná ponuka akcií na Frankfurtskej burze cenných papierov sa uskutoční 29. septembra.

Spoločnosť Porsche zverejnila prospekt pre vstup na burzu. A určila cenu, za ktorú bude ponúkať svoje akcie

Uvedenie akcií spoločnosti Porsche na trh

Porsche plánuje uviesť svoje akcie na burzu za cenu 76,50 až 82,50 eura za kus. To by znamenalo, že trhová hodnota celej spoločnosti by sa pohybovala medzi 70 a 75 miliardami eur. Porsche však nechce uviesť na burzu všetky svoje akcie, ale len 12,5 % podiel. Vyplýva to z prospektu, ktorý automobilka zverejnila v súvislosti so vstupom na burzu.

Bude spoločnosť schopná predať svoje akcie na takej vysokej úrovni?

Ak sa výrobcovi luxusných športových vozidiel podarí dosiahnuť hornú hranicu cenového rozpätia, pôjde o tretiu najväčšiu IPO v európskej histórii. Prvotná verejná ponuka sa uskutoční 29. septembra na Frankfurtskej burze cenných papierov.

Akcie Porsche budú rozdelené na dve polovice, z ktorých každá bude obsahovať 455,5 milióna akcií. Jednu polovicu budú tvoriť prioritné akcie a druhú kmeňové akcie. Spoločnosť Porsche ponúkne investorom takmer 114 miliónov prioritných akcií, ktoré však nebudú mať hlasovacie práva. Automobilka verí, že IPO prinesie až 19,5 miliardy eur, z ktorých takmer polovicu plánuje vyplatiť vo forme mimoriadnej dividendy.

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.