Európske akcie prudko vzrástli. Investori zhodnotili postup ukrajinských jednotiek

Paneurópsky akciový index Stoxx 600 na začiatku nového týždňa posilnil približne o 1,5 %. Výnimkou však neboli ani viac ako dvojpercentné zisky na jednotlivých európskych burzách.

akcie

Paneurópsky akciový index Stoxx 600 na začiatku nového týždňa posilnil približne o 1,5 %. Výnimkou však neboli ani viac ako dvojpercentné zisky na jednotlivých európskych burzách.

Rýchly postup ukrajinských vojsk v Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny spôsobil výrazné oživenie finančných trhov v Európe. Väčšina búrz posilnila o viac ako 1,5 %, ale viac ako dvojpercentné zisky viacerých európskych indexov neboli výnimkou. Najpevnejšie boli burzy vo Frankfurte, Miláne, Viedni a Prahe.

Priebeh ukrajinského konfliktu je pre trh priaznivý

„Vývoj rusko-ukrajinského konfliktu predstavuje pre trhy určitý záblesk nádeje, že by mohlo dôjsť k relatívne skorému zmierneniu intenzity energetického šoku,“ povedal agentúre Reuters Hani Redha, analytik spoločnosti PineBridge Investments.

Pozitívny vývoj v Európe už naznačilo obchodovanie na ázijských burzách, ktoré sa vzhľadom na časový posun začínajú o niekoľko hodín skôr ako v Európe. Vzrástli aj indexy dôležitých tamojších búrz. Najvýraznejšie v Hongkongu, kde index Hang Seng vzrástol o 2,69 %. Tokijský Nikkei pridal 1,16 % a Šanghaj posilnil o 0,82 %.

3 KOMENTÁŘE

  1. […] Akcie Porsche budú rozdelené na dve polovice, z ktorých každá bude obsahovať 455,5 milióna akcií. Jednu polovicu budú tvoriť prioritné akcie a druhú kmeňové akcie. Spoločnosť Porsche ponúkne investorom takmer 114 miliónov prioritných akcií, ktoré však nebudú mať hlasovacie práva. Automobilka verí, že IPO prinesie až 19,5 miliardy eur, z ktorých takmer polovicu plánuje vyplatiť vo forme mimoriadnej dividendy. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno