Odliv investorov od kryptomien bude pokračovať do konca roka, predpovedá KPMG

Súmrak kryptomien bude pokračovať aj vo zvyšných mesiacoch roka 2022. Investori presunú svoje investície z digitálnych mien na projekty blockchainovej infraštruktúry. Vyplýva to z predpovede poradenskej spoločnosti KPMG.

Súmrak kryptomien bude pokračovať aj vo zvyšných mesiacoch. Investori presunú svoje investície z digitálnych mien na projekty blockchainovej infraštruktúry.

Investície klesajú

Celosvetové investície do kryptomien klesli v prvom polroku tohto roka na menej ako polovicu v porovnaní s prvými šiestimi mesiacmi roku 2021. Kým vlani od januára do júna dosiahli investície do virtuálnych mien rekordných 32,1 miliardy dolárov, tento rok to bolo podľa poradenskej spoločnosti KPMG v rovnakom období len 14,2 miliardy dolárov.

Investori sa presúvajú do projektov blockchainovej infraštruktúry

„Hoci v prvom polroku tohto roka zažilo prostredie kryptomien kolaps, či už v dôsledku neočakávaného vpádu ruských vojsk na Ukrajinu alebo kolapsu ekosystému kryptomien Terra, investície v prvom polroku tohto roka zostali výrazne vyššie ako v ktoromkoľvek roku pred rokom 2021,“ uvádza sa v správe KPMG.

V druhej polovici tohto roka potom očakáva, že investori sa budú naďalej presúvať z kryptomien do projektov blockchainovej infraštruktúry. Cieľom je vraj využiť blockchain na zlepšenie finančných technológií, uviedol portál Coindesk.com.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno