Inflácia v USA klesla. Dolár reagoval na dobré správy paradoxným oslabením

Ročná miera inflácie spotrebiteľských cien v Spojených štátoch klesla v októbri pod osem percent. Inflácia je tak najnižšia od januára tohto roka. V medzimesačnom vyjadrení rástli ceny v októbri rovnakým tempom ako v septembri.

Ročná miera inflácie v USA dosiahla v októbri 7,7 %, čo je najnižšia hodnota za posledných osem mesiacov.

Najnižšia inflácia za posledných osem mesiacov

Ročná miera inflácie v USA dosiahla v októbri 7,7 %, čo je najnižšia hodnota za posledných osem mesiacov. Podľa údajov amerického ministerstva práce sa ceny v USA medzimesačne zvýšili o 0,4 %, teda rovnakým tempom ako v septembri.

Zlé správy pre dolár

Hoci sa inflácia napriek očakávaniam dostala pod osempercentnú hranicu, pre americký dolár to nebola pozitívna správa. Dolár oslabil voči všetkým hlavným menám a voči japonskému jenu dokonca stratil viac ako tri percentá svojej hodnoty. Ide o najväčší jednodňový pokles dolára voči jenu od roku 2016.

Zníženie miery inflácie spolu s nárastom počtu žiadostí o podporu v nezamestnanosti totiž naznačujú, že inflačné tlaky v USA sa zmierňujú a Federálny rezervný systém môže zmierniť svoju reštriktívnu politiku. Dolár sa tak stane pre investorov menej atraktívnym aktívom ako predtým a začnú hľadať výnosnejšie alternatívy.

5 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno