Voľby do amerického Kongresu negatívne ovplyvnili akciové trhy. Investori reagujú na neistotu

Ázijské, európske a americké akciové trhy sa prepadli do červených čísel v dôsledku prebiehajúceho sčítavania výsledkov volieb do Kongresu v USA. Hoci sa očakával drvivý triumf republikánov, demokrati sa snažia udržať si väčšinu v Senáte.

Najcitlivejšie na voľby do amerického Kongresu sú technologické tituly, ktoré stratili o niečo viac ako hlavné segmenty akciového trhu.

Ovplyvnia voľby do Kongresu svetový trh? 

Voľby do Kongresu USA budú pravdepodobne veľmi tesné. Trhy nielenže čakajú na oznámenie oficiálnych výsledkov, ale z doteraz spočítaných hlasov sa zdá, že republikáni získajú väčšinu len v Snemovni reprezentantov, a to len tesnú. V Senáte pravdepodobne získajú väčšinu demokrati.

Trhy smerujú do červených čísel 

Investori však nie sú spokojní s pretrvávajúcou neistotou a akciové trhy v Ázii, Európe a Spojených štátoch smerujú do červených čísel. Indexy hlavných svetových búrz počas stredajšieho obchodovania väčšinou klesli o 0,5 až 1,5 %. Najcitlivejšie na voľby do amerického Kongresu sú technologické tituly, ktoré stratili o niečo viac ako hlavné segmenty akciového trhu.

Ropa v stredu tiež klesla, a to približne o 1,7 %. Barel ropy Brent sa predával za necelých 94 USD, zatiaľ čo barel ropy WTI sa pohyboval mierne pod 90 USD.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno