Kryptomenová panika: Bitcoin alebo Ethereum cena klesá v dôsledku problémov burzy FTX

Burza kryptomien FTX súhlasila s prevzatím konkurenčnou burzou Binance. FTX sa dostala do problémov s likviditou a výrazne sa zvýšili obavy, že by mohla byť v platobnej neschopnosti. Trhy s kryptomenami reagovali na správy o problémoch FTX masívnymi výpredajmi.

Dvaja obrovskí rivali sa dohodli na nečakanom prevzatí. Kryptoburza Binance pravdepodobne kúpi svojho konkurenta, burzu kryptomien FTX.

Súperi dospeli k vzájomnej dohode

Dvaja obrovskí rivali sa dohodli na nečakanom prevzatí. Kryptoburza Binance pravdepodobne kúpi svojho konkurenta, burzu kryptomien FTX. Generálny riaditeľ spoločnosti Binance, čínsky miliardár Changpeng Zhao, potvrdil túto správu na Twitteri. „Dnes popoludní nás FTX požiadala o pomoc. Podpísali sme nezáväzný dokument, v ktorom vyjadrujeme náš zámer plne prevziať FTX,“ uviedol Zhao na Twitteri.

Ďalšie podrobnosti o prevzatí FTX spoločnosťou Binance neboli zverejnené. Podľa portálu CoinDesk.com však bola burza kryptomien FTX predtým ocenená na 32 miliárd USD. Je však veľmi pravdepodobné, že ak by FTX hrozila platobná neschopnosť, jej hodnota by bola nepomerne nižšia.

Bitcoin radikálne oslabuje

Bitcoin a ostatné kryptomeny začali dramaticky oslabovať po tom, ako sa na verejnosť dostali informácie o problémoch FTX. Bitcoin stratil takmer 12 % svojej hodnoty a jeho cena sa priblížila k 18 000 USD. Ethereum odpísalo dokonca viac ako 17 percent, Dogecoin viac ako 25 percent.

7 KOMENTÁŘE

  1. […] Veľká časť tejto sumy však mala zmiznúť. Jeden zo zdrojov, na ktoré sa odvoláva agentúra Reuters, hovorí o sume približne 1,7 miliardy dolárov, zatiaľ čo druhý zdroj uvádza sumu medzi 1 a 2 miliardami dolárov. Bankman-Fried pre agentúru Reuters uviedol, že prevod 10 miliárd dolárov určite nebol tajný. Ale kam išla jedna až dve miliardy dolárov, zakladateľ FTX neuviedol. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno