Globálne predaje Toyoty v júli vzrástli o osem pct. na rekordných 859.506 áut

Celosvetový predaj spoločnosti Toyota Motor vzrástol predaj

Celosvetový predaj spoločnosti Toyota Motor vzrástol v júli medziročne o osem percent na rekordných 859.506 vozidiel. Japonská automobilka o tom dnes informovala na svojom webe. V utorok musela firma pozastaviť výrobu vo všetkých svojich 14 závodoch v Japonsku kvôli poruche počítačového systému.

Nárast produkcie

Výrobca najpredávanejších svetových automobilov tiež vykázal v júli 15-percentný nárast celosvetovej produkcie. Japonský výrobca vykázal medziročný nárast celosvetových predajov už šesť mesiacov v rade a zvýšenie výroby sedem mesiacov po sebe. Dáta indikujú zotavenie podniku z minuloročných výpadkov v dodávateľskom reťazci a protipandemických opatrení.

Pozastavenie

Údaje za august, ktoré budú k dispozícii až budúci mesiac, budú zrejme ovplyvnené utorkovým pozastavením výroby. Porucha počítačového systému firme znemožnila objednávať komponenty. Toyota dnes vo svojich japonských montážnych závodoch obnovuje prevádzku. Firma príčinu poruchy stále vyšetruje. Uviedla ale, že nebola spôsobená kybernetickým útokom.

V Číne predaje Toyoty minulý mesiac klesli o 15 percent. To kontrastovalo s vyššími predajmi v Japonsku (o 35 percent), Spojených štátoch (o osem percent) a Európe.

zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno