Dachser väčšinovo prevezme časť služieb spoločnosti Fercam, rozšíri európsku sieť

dachser, spolupráca, akvizícia, logistika

Logistická firma Dachser väčšinovo prevezme časť služieb medzinárodnej firmy Fercam, v Taliansku vznikne nezávislá spoločnosť rozširujúca európsku logistickú sieť. Zmluvu medzi oboma spoločnosťami ešte budú posudzovať orgány pre hospodársku súťaž, novo vzniknutá Dachser & Fercam Italia má pôsobiť od roku 2024, uviedla dnes tlačovej správe za Dachser Andrea Pitronová. Dachser sídli v nemeckom Kemptenu, v tuzemsku má sedem pobočiek vrátane Kladna a tri prevádzkarne a zamestnáva zhruba 600 ľudí.

Spolupráca

Dachser a Fercam dlhodobo spolupracujú, oblasť zbernej služby a kontraktnej logistiky Fercam teraz vyčlení do novej spoločnosti, kde podiel Dachseru bude predstavovať 80 percent. Vyčlenené divízie teraz zamestnávajú 920 ľudí v 43 pobočkách po celom Taliansku, v roku 2022 predstavoval ich obrat približne 400 miliónov eur. Ide o tretiu významnú akvizíciu Dachseru uskutočnenú pre rozšírenie svojej prepravnej a logistickej siete v Európe. V minulosti to boli spoločnosti Graveleau vo Francúzsku a Azkar v Španielsku. „Touto akvizíciou vyplňujeme poslednú zostávajúcu medzeru a dopĺňame našu vlastnú sieť zbernej služby a kontraktnej logistiky na hlavných trhoch kontinentálnej Európy,“ uviedol výkonný riaditeľ skupiny Dachser Burkhard Eling.

Dachser v číslach

Dachser tento rok uskutočnil aj cielené akvizície na kľúčových trhoch v Beneluxe, v Austrálii a Japonsku. Skupina zamestnáva takmer 33.000 ľudí v 379 pobočkách a má vlastné zastúpenie v 41 krajinách sveta. Za rok 2022 predstavoval čistý obrat koncernu Dachser približne 8,1 miliárd eur. Fercam sídli v Bolzane v Taliansku, má pobočky v 21 krajinách a sieť špedičných zástupcov po celom svete. Minulý rok spoločnosť vykázala obrat 1,128 miliardy eur.

zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno