Elon Musk spúšťa monetizáciu Twitteru. Za overené konto si účtuje poplatok

Overené používateľské kontá na Twitteri majú svojim majiteľom prinášať výhody. Napríklad vo forme uprednostňovania pri vyhľadávaní alebo zobrazovania komentárov napísaných majiteľom takéhoto účtu. Aspoň tak si to predstavuje Elon Musk, ktorý nedávno prevzal sociálnu sieť.

Nový majiteľ Twitteru, americký miliardár a najbohatší muž planéty Elon Musk, chce spoplatniť overené účty na Twitteri.

Overené účty za poplatok

Nový majiteľ Twitteru, americký miliardár a najbohatší muž planéty Elon Musk, chce spoplatniť overené účty na Twitteri (tie s modrou „fajkou“). Myslí si, že súčasný systém je zlý. Vlastník overeného účtu v skutočnosti zo svojho overenia de facto nemá žiadny prospech. A to sa čoskoro zmení.

„Všetka moc ľudu! Modrá za osem dolárov mesačne,“ napísal Elon Musk na Twitteri a dodal, že dnes už nezáleží na tom, či má používateľ na účte modrú overovaciu značku alebo nie. Podľa Muska však poplatok osem dolárov mesačne nie je dogma, ktorá musí platiť v každej krajine, kde ľudia používajú Twitter. „Cena bude upravená podľa parity kúpnej sily jednotlivých krajín,“ dodal americký boháč v ďalšom tweete.

Negatívne reakcie na plánované zmeny

Elon Musk však môže naraziť na problém. V prieskume, ktorý sám vytvoril, viac ako 80 % účastníkov uviedlo, že by neboli ochotní platiť za modrú značku, a len 10 % je ochotných platiť päť dolárov mesačne.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno