Európske akcie mierne klesli, Ázia sa vydala všetkými smermi, New York čaká na rozhodnutie o sadzbách

Stredajšie obchodovanie na svetových akciových trhoch sa nieslo v znamení nervozity. Trhy čakajú na rozhodnutie Federálneho rezervného systému o menovej politike, ktoré však prišlo až po skončení obchodných seáns v Ázii a Európe.

Európske burzy boli v stredu rozdelené medzi východ a západ.

Východná Európa v plusových číslach  

Európske burzy boli v stredu rozdelené medzi východ a západ. Zatiaľ čo hlavné západné parkety smerovali do červených čísel, východná Európa ukončila obchodovanie čiastočne v čiernych číslach. Najviac posilnila varšavská burza, ktorá v porovnaní s utorkom pridala viac ako dve percentá. Viedeň získala menej ako desatinu percenta, zatiaľ čo Praha stratila takmer dve desatiny.

Vplyv Fedu na investorov

Spomedzi západných búrz najviac oslabili parížska a londýnska burza, a to o viac ako pol percenta. Frankfurtská a madridská burza stratili približne tri desatiny a paneurópsky index Stoxx 600 klesol o rovnakú hodnotu. Obchodovanie ovplyvnila nervozita investorov v súvislosti s očakávaným oznámením americkej centrálnej banky o zvýšení úrokových sadzieb. Aj preto sa obchodovanie v New Yorku začalo poklesom. Technologický index Nasdaq spočiatku stratil najviac, približne pol percenta. Ázijské trhy išli všetkými smermi, pričom najviac získal Hongkong (2,4 %), zatiaľ čo Tokio stratilo niekoľko stotín percenta.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno