Elon Musk kúpi Twitter. Dá zaň 44 miliárd dolárov a spoločnosť najskôr ho stiahne z burzy

Najbohatší človek planéty sa dohodol s akcionármi spoločnosti Twitter na odkúpení ich podielov. Elon Musk tak Twitter úplne ovládne, a jeho tak bude aj rovnomenná sociálna sieť. Akcie zareagovali posilnením o viac ako šesť percent.

Elon Musk kupuje Twitter.

Musk za akcie Twitteru zaplatí 54,20 dolára za kus, čo znamená, že za zostávajúce podiely zaplatia okolo 44 miliárd dolárov. Oproti súčasnej trhovej cene tak Elon Musk priplatí ešte niečo málo cez dva doláre. Spoločnosť Twitter, ktorá vznikla pred 16 rokmi, sa po zhruba deviatich rokoch zmení z verejne obchodovanej na súkromnú.

Dúfam, že aj moji najväčší kritici na Twitteri zostanú, pretože to je to, čo znamená sloboda slova,“ uviedol Elon Musk na Twitteri po tom, čo odkup celého Twitteru oznámil. Elon Musk s vedením aj akcionári Twitteru o odkúpení akcií diskutoval viac ako týždeň.

Špekulácie

Prvé špekulácie o tom, že ovládnutie Twitteru by mohlo byť Muskovým cieľom, sa objavili po tom, čo zakladateľ a spolumajiteľ automobilky Tesla kúpil prvých deväť percent akcií. Jedným z očakávaných vplyvov Muskovho odkúpenia je obnovenie twitterového účtu bývalého šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa. Ten bol totiž po minuloročných januárových nepokojoch zmazaný.

4 KOMENTÁŘE

Comments are closed.