Tesla začne akceptovať Bitcoin, povedal Elon Musk. Uviedol ale podmienku

Podľa zakladateľa automobilky Tesla Elon Muska je možnosť, že by firma opäť začala akceptovať Bitcoin pre hradenie nákupov elektromobilov. Jeho ťažiari ale musia začať vo väčšej miere využívať obnoviteľné zdroje energie.

tesla

„Ak sa ukáže, že ťažiari využívajú (okolo 50 percent) čistú energiu a tento trend bude mať pozitívny dopad, Tesla obnoví prijímanie Bitcoin k transakciám,“ napísal Elon Musk na Twitter pod príspevok, ktorý ho obviňoval z manipulácie  trhu s Bitcoin. „Nie je to presné. Tesla predala len asi 10 percent svojich bitcoinových aktív, aby sa uistila, že to trhom nepohne, „dodal Musk na sociálnej sieti.

Bitcoin na informáciu reagoval rastom o viac ako päť percent, ale s blížiacou sa nedeľnou polnocou stredoeurópskeho letného času kryptomena oproti predchádzajúcemu dňu stúpala už asi 8,5 percenta. A priblížila sa tak k  hranici 40 tisíc dolárov.

Elon Musk pritom v máji tohto roku oznámil, že Tesla nebude akceptovať Bitcoin pri predaji svojich vozidiel, pretože jeho ťažba nie je šetrná k životnému prostrediu. Podľa Muska sa pri dobývaní Bitcoinu používa príliš veľa energie z fosílnych zdrojov, čo malo za následok náhli pokles Bitcoinu.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno