Európske a americké akcie výrazne posilnili. Údaje z trhu práce v USA pomohli

Wall Street a Európa zamierili vyššie len dva dni pred koncom roka. Najväčšie zisky zaznamenal technologický index Nasdaq. Spomedzi európskych trhov sa najlepšie darilo milánskej burze, ktorá si pripísala 1,2 %.

Wall Street a Európa zamierili vyššie len dva dni pred koncom roka.

Akcie ekonomických gigantov získali

Technologický index Nasdaq počas štvrtkového obchodovania pridal viac ako 2,5 %. Hlavný index newyorskej burzy, S&P 500, posilnil o 1,75 % a Dow Jones Industrial Average získal 1,05 %. Technologickému indexu najviac pomohli akcie gigantov ako Apple, Alphabet, Microsoft a Amazon.

Napätie v USA pokračuje

Celkovo teda americké akcie nahrávali najnovším údajom z trhu práce. Americké ministerstvo práce oznámilo, že v uplynulom týždni sa zvýšil počet Američanov, ktorí podali novú žiadosť o podporu v nezamestnanosti. Trh práce v USA však zostáva relatívne napätý, ale nedávny vývoj naznačuje, že inflačné tlaky pochádzajúce z trhu práce by mohli slabnúť.

Európske akcie tiež získali

Vo štvrtok sa darilo aj európskym akciám. Najväčšie zisky zaznamenala milánska burza, po nej nasledovali frankfurtská a parížska. Vo všetkých prípadoch získali akciové indexy približne jedno percento. Londýn pridal len 0,21 %.

6 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno