Americké akcie sa vezú na optimistickej vlne. V uplynulom týždni pomohli banky a technológie

Akcie

Zahájenie výsledkovej sezóny dvoma bankovými domami zabezpečilo, že akcie na Wall Street ukončili uplynulý obchodný týždeň v solídnom plusovom pásme. Technológie si dokonca pripísali takmer štyri percentá.

JP Morgan a Wells Fargo posilnili

Piatkové obchodovanie na Wall Street bolo ovplyvnené najmä začiatkom výsledkovej sezóny. Ako zvyčajne sú bankové tituly prvé v poradí. Akcie JP Morgan a Wells Fargo tak v piatok posilnili o 2,5 %, resp. 3,3 %.

Výsledky bánk prispeli aj k tomu, že hlavný index newyorskej burzy S&P 500 v piatok vzrástol o 0,4 %. Za posledný týždeň potom pridala viac ako dve percentá. Priemyselný index Dow Jones tiež skončil obchodovanie v čiernych číslach, pričom rozdiel medzi piatkom a pondelkom bol plus 1,7 %. Najviac však za posledný týždeň posilnil technologický index Nasdaq, a to o takmer štyri percentá.

Centrálne banky nebudú tak rýchlo zvyšovať sadzby

Akciám od začiatku roka pomohol optimizmus investorov, ktorý podporil nedávne údaje o inflácii. Tá v USA a v eurozóne klesla, čo zvyšuje pravdepodobnosť, že centrálne banky už nebudú tak rýchlo zvyšovať úrokové sadzby, čo je dobrá správa pre finančné trhy.

2 KOMENTÁŘE

  1. […] Technologický sektor zažil minulý rok celkový pokles a konkrétne akcie spoločnosti Microsoft za predošlý rok klesli o 23 % a momentálne sa nachádzajú približne na úrovni 240 dolárov za akciu. Gigant Microsoft by mohol znížiť počet zamestnancov postupne až o tretinu. Očakávania sú aktuálne skôr negatívne a Microsoft by mal v druhom fiškálnom štvrťroku, keď 24. januára oznámi svoje výsledky, zaznamenať najpomalší nárast tržieb od fiškálneho roku 2017, a to iba 2%.   […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno