Zahájenie výsledkovej sezóny dvoma bankovými domami zabezpečilo, že akcie na Wall Street ukončili uplynulý obchodný týždeň v solídnom plusovom pásme. Technológie si dokonca pripísali takmer štyri percentá.

JP Morgan a Wells Fargo posilnili

Piatkové obchodovanie na Wall Street bolo ovplyvnené najmä začiatkom výsledkovej sezóny. Ako zvyčajne sú bankové tituly prvé v poradí. Akcie JP Morgan a Wells Fargo tak v piatok posilnili o 2,5 %, resp. 3,3 %.

Výsledky bánk prispeli aj k tomu, že hlavný index newyorskej burzy S&P 500 v piatok vzrástol o 0,4 %. Za posledný týždeň potom pridala viac ako dve percentá. Priemyselný index Dow Jones tiež skončil obchodovanie v čiernych číslach, pričom rozdiel medzi piatkom a pondelkom bol plus 1,7 %. Najviac však za posledný týždeň posilnil technologický index Nasdaq, a to o takmer štyri percentá.

Centrálne banky nebudú tak rýchlo zvyšovať sadzby

Akciám od začiatku roka pomohol optimizmus investorov, ktorý podporil nedávne údaje o inflácii. Tá v USA a v eurozóne klesla, čo zvyšuje pravdepodobnosť, že centrálne banky už nebudú tak rýchlo zvyšovať úrokové sadzby, čo je dobrá správa pre finančné trhy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno