Recenzia brokerského webu: DeGiro – nízke poplatky a malý minimálny vklad

V tomto dieli budeme hodnotiť brokerský web DeGiro z pohľadu začínajúceho brokera. Budeme sledovať prehľadnosť webu, aktuálnosť spravodajstva a kvalitu služieb. Ide o veľkú firmu, ktorá operuje v 18 štátoch Európy.

Prehľadnosť

Úvodná stránka webu nám nič okrem výšky poplatkov neoznamuje. Nejde zrovna o šťastne zvolený formát. V hornej lište môžeme nájsť záložky, ktoré členia obsah webu do kategórií. Príjemne pôsobiaca farebná kombinácia modrej a bielej urobila veľmi dobrý dojem. Stránka je kompletne v češtine a je možné prepínať do ďalších jazykov v prípade potreby.

Spravodajstvo

Na tomto webe žiadne spravodajstvo nie je, čo je veľké mínus.

Služby

Ako je zrejmé z nadpisu, tak spoločnosť DeGiro ponúka veľmi široké spektrum služieb za extrémne nízke ceny. Pôvodne tieto výhody čerpali iba veľkí profesionálni klienti, ale to sa zmenilo v roku 2013. Minimálny vklad je len jedna koruna a veľkosť páky je až 1:300. Spready sa pohybujú od 2 pipov, čo je priemer v porovnaní s konkurenciou. Používanou platformou je Webtrader, ktorý cez spoločnosť DeGiro ponúka obchodovanie na viac ako 30-tich burzách.

Všeobecné informácie

Firma sídliaca v Amsterdame má Helpdesk medzi 8:00 – 17:30 v češtine, ale popoludňajší helpdesk je iba v angličtine. Na stránkach je tiež uvedená emailová adresa, kde na emaily zodpovedajú v priebehu hodín. Všeobecne ide o priemernú ponuku za neskutočne nízke ceny. Absencia spravodajstva posunula tento web na tri hviezdičky.

Naše hodnotenie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno