[Nové] Recenzia DeGiro – Broker s nízkymi poplatkami

V tomto dieli budeme hodnotiť brokerský web DeGiro z pohľadu začínajúceho brokera. Budeme sledovať prehľadnosť webu, aktuálnosť spravodajstva a kvalitu služieb.

DeGiro Slovensko recenzia: V súčasnosti, keď máme k dispozícii také veľké množstvo spoločností a maklérov, ktorí nám ponúkajú obchodovanie na finančných trhoch, môže byť veľmi náročné rozhodnúť sa, ktorého z nich si vybrať. Pri výbere brokera je dôležité zohľadniť niekoľko faktorov, ako napríklad poplatky za obchodovanie, kvalitu obchodnej platformy, prístup k rôznym trhom a produkty, technickú podporu a podobne.

Jednou z veľmi zaujímavých a populárnych spoločností v tomto obore je DeGiro. Táto spoločnosť bola založená v roku 2008 v Holandsku a svoje služby ponúka investorom po celom svete. DeGiro je známy pre svoje nízke poplatky za obchodovanie a širokú škálu dostupných trhov.

Častá otázka: ponúka tento broker účet bez poplatkov?

Áno, DEGIRO ponúka účet bez poplatkov Basic, ktorý je bez poplatkov za obchodovanie s akciami, ETF a indexy na európskych a amerických trhoch. Na tento účet sa nevzťahujú žiadne poplatky za otváranie alebo uzatváranie pozícií, prijímanie dividend alebo poplatky za spracovanie transakcií. Jediný poplatok, ktorý je účtovaný na účet Basic, je poplatok za pripojenie, ktorý činí 0,25 % z celkovej hodnoty portfólia (do maximálnej výšky 2,50 €) ročne.

Obsah DeGiro recenzie

Základné informácie o spoločnosti DeGiro

DeGiro prevádzkuje jej holandská materská spoločnosť flatexDEGIRO Bank AG. Táto spoločnosť má sídlo v Nemecku a je regulovaná regulačným orgánom BaFIN. Holandská pobočka podlieha aj Úradu pre finančné trhy (AFM) a je samozrejme pod prísnym dohľadom Holandskej centrálnej banky (DNB). V Českej republike je spoločnosť od roku 2013 registrovaná a zaregistrovaná pod Českou národnou bankou, čo jej umožňuje poskytovať finančné služby v Českej republike. Broker neponúka slovenskú mutáciu, je ale možné investovať cez českú verziu webu. V tomto prípade odporúčame zvoliť EURO účet, aby ste sa vyhli menovému riziku.

Názov spoločnostiDeGIRO
Dátum a miesto založenia2008 Holandsko
S čím obchodujúAkcie, ETF, dlhopisy, futures, opcie, pákové produkty
Mena účtuCZK, EUR a mnoho ďalších
Spôsoby platbyBankový prevod
Minimálny vklad1 CZK
Minimálna výška obchodu1 akcia/zmluva
Obchodovanie v slovenskom jazykuNIE
Základné informácie o sprostredkovateľovi

Prečítajte si tiež: Recenzia brokera Profitlevel

Poistenie vkladov DeGiro

Finančné prostriedky klientov sú držané oddelene od aktív makléra, aby sa zabezpečilo, že im nehrozí platobná neschopnosť. Ak takáto situácia nastane a klienti nezískajú späť svoje aktíva, straty pokryje fond na odškodnenie investorov. V takomto prípade kompenzačný fond vyplatí klientom až 90 % strát z nevrátených investícií (maximálne do výšky 20 000 EUR na osobu).

Všetky hotovostné vklady v banke flatexDEGIRO Bank AG sú poistené do maximálnej výšky 100 000 EUR. Ak chcete získať viac informácií o poistených vkladoch, nájdete ich na oficiálnej webovej stránke BaFIN (Nemecký kontrolný úrad).

Broker DeGiro umožňuje svojim klientom investovať do akcií, ETF, dlhopisov, derivátov obchodovaných na burze a ďalších finančných a investičných produktov. Spoločnosť môže svojim klientom poskytnúť prístup na viac ako 50 búrz z 30 krajín sveta. Pomocou aplikácie, ktorú DeGiro ponúka, môžu klienti obchodovať s akciami z búrz v Amerike, Európe, ako aj s akciami z pražskej burzy. K podrobným informáciám sa samozrejme dostaneme neskôr.

Spoločnosť je veľmi vhodná pre menších investorov, najmä preto, že má nízke obchodné poplatky. Pre rozhodovanie klientov môže byť dôležitý aj fakt, že vklady a výbery sú úplne zadarmo, možnosť vedenia účtov v českých korunách a tiež transparentné informácie. A to dokonca priamo v českom jazyku. Na svoje si teda prídu aj tí, ktorí nemajú príliš v obľube cudzie jazyky a zahraničné finančné aktíva.

Nástroje na obchodovanie

Každý maklér môže ponúkať iné produkty. Pre klientov je veľkou výhodou, ak makléri ponúkajú veľké množstvo produktov, a klienti si tak môžu vybrať alebo dokonca časom zmeniť svoje investície. Podstatné je tiež poznamenať, že každý maklér sa zameriava na inú škálu klientov. Niektorí sa zameriavajú viac na veľkých investorov a iní sú vhodní pre klientov s nízkou hodnotou, napríklad 1 EUR. Spoločnosť DeGiro sa neumiestňuje ani v jednej z týchto pozícií. Svoje produkty ponúka všetkým bez ohľadu na výšku sumy, ktorú chce klient investovať.

Klienti môžu u tohto makléra obchodovať s cennými papiermi, derivátmi a produktmi s pákovým efektom. Ak hovoríme o tom, koľko produktov spoločnosť skutočne ponúka, hovoríme o desiatkach tisíc možností investičných produktov.

Nástroje DeGiro:

 • Akcie – európske a americké akcie (NYSE, NASDAQ, Xetra, BCPP…)
 • Dlhopisy – dlhopisy obchodované na európskych burzách alebo mimoburzovo
 • Pákové produkty – pákové produkty z búrz Euronext, Xetra a FWB
 • Meny – prístup na americkú menovú burzu Currenex
 • ETF – fondy obchodované na 17 európskych burzách (Euronext, Xetra…)
 • Futures a opcie – americké a európske burzy vrátane CME, CBOE, Eurex a Euronext
 • Ostatné – Warranty, ETN, ADR, burzové/zahraničné investičné fondy

Napriek tomu, že nám spoločnosti ponúkajú naozaj veľké množstvo možností, obchodovanie s CFD ani obchodovanie s kryptomenami spoločnosť DEGIRO nepodporuje.

DeGiro recenzia - aké sú nástroje DeGiro?

Porovnanie ponuky s konkurenciou:

 DeGiroXTBeToroBitMarkets
AkcieÁnoÁnoÁno
ETFÁnoÁnoÁno
DlhopisyÁno
Futures a opcieÁno
KryptomenyÁnoÁno
CFDÁnoÁno
 [Recenze][Recenze][Recenze][Recenze]
Porovnanie s konkurenciou

Teraz sa poďme baviť o konkrétnom obchode, ako sú napríklad akcie, ETF alebo dividendy.

Akcie a ETF

DeGiro je určite veľmi vhodný pre klientov, ktorí hľadajú cenovo dostupného makléra a zároveň chcú obchodovať s americkými alebo európskymi akciami. Broker podporuje naozaj veľké množstvo búrz, vrátane pražskej burzy BCPP, nemeckej XETRA, európskej Euronext a dnes veľmi populárnych amerických búrz NASDAQ a NYSE.

Prostredníctvom spoločnosti Degiro môžete získať akcie technologických spoločností, ako sú napríklad Apple, Google, Microsoft, Tesla a Amazon. Môže obchodovať napríklad aj s nemeckými automobilovými spoločnosťami, ktoré sú pre klientov veľmi zaujímavé. Patrí medzi ne napríklad BMW. Teraz sme hovorili o klasických akciách. DeGIRO však ponúka aj takzvané ETF z európskych búrz. Pomocou ETF môžete investovať napríklad do akciových indexov (S&P 500, DAX, Nasdaq 100) alebo do komodít, ako je zlato alebo striebro.

Výplata dividend

Čo je pre klienta veľmi zaujímavé a hodnotím to veľmi pozitívne, je skutočnosť, že všetky dividendy sú pripísané priamo na obchodný účet klienta. Samozrejme, všetko je pripísané po odpočítaní zrážkovej dane. Čo však nemôžem hodnotiť pozitívne a vidím priestor na zlepšenie, je výška dane. Dividendy od českých spoločností sú bohužiaľ zdaňované vyššou sadzbou. Bežná sadzba je zvyčajne 15 %. No uznajte sami, že 20 % rozdiel v zdanení dividend je naozaj veľmi citeľný.

Zdaňovanie amerických dividend sa líši od českých. Tu je základná sadzba 30 % (čo sa klientom môže zdať veľmi vysoké), ale ak klient vyplní formulár W-8BEN, zníži si sadzbu o polovicu na zaujímavých 15 %. Nájsť tento formulár nie je vôbec ťažké. Nájdete ho na webovej stránke spoločnosti www.degiro.com v časti Profilová stránka – záložka Daňový informátor. Je to veľmi rýchle, jednoduché a pre klientov ústretové.

Pri vybraných akciových tituloch je možné využiť výplatu dividend v akciách, ktorá však podlieha jednorazovému poplatku 7,50 EUR.

Poplatky DeGiro

Tu skutočne „klobúk dole“ pre DeGIRO. Žiadna mne známa maklérska spoločnosť nemá ako prvú záložku „POPLATKY“, a už vôbec nie takto prehľadnú, jednoduchú a predovšetkým JEDNODUCHÚ!

V tejto záložke nájdete 3 sekcie, a to priamo „poplatky“, „ušetriť na najobľúbenejších ETF“ a tiež možnosť „otvoriť účet“. Ku všetkému sa dostaneme v tejto sekcii.

Prehľad poplatkov

Spoločnosť DeGiro je skutočne veľmi proklientská. Ako uvádza na svojej webovej stránke v časti o poplatkoch, snaží sa sprístupniť investovanie každému.

DeGiro recenzia - Prehľad poplatkov

Poplatky za obchodovanie s akciami a ETF

Poplatky sú veľmi jasné a jednoduché. Teraz si ich popíšeme a vysvetlíme.

Poplatok za dohodnutie obchodu (provízia) – provízia je jednorazový poplatok, ktorý musí investor zaplatiť za každý uskutočnený nákup alebo predaj. Výška tohto poplatku závisí od toho, s akým produktom obchodujete a na akej burze sa obchod v danom čase uskutočňuje.

Manipulačný poplatok – Spolu s poplatkom za spracovanie zaplatí investor za každý obchod aj fixný poplatok vo výške 50 centov (10 CZK), ktorý Degiro použije na pokrytie externých nákladov. Tento poplatok sa nemusí platiť len za futures, opcie a voľné ETF.

Rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou (spread) – tu spoločnosť uvádza, že spready sú trhové. Čo znamená, že maklér si neúčtuje žiadne poplatky.

Poplatok za konverziu meny – Samozrejme, je možné a veľmi časté, že nastane situácia, keď sa mena vášho účtu a mena nástroja, s ktorým chcete obchodovať, líšia. V takom prípade sa účtuje poplatok za konverziu meny. Výška poplatku je 0,25 % (automatický prevod) alebo 0,25 % + 10 € (manuálny prevod). Prevody medzi CZK a EUR sú bez poplatku. Čo je dobrá správa pre českých klientov, ktorí podľa štatistík obchodujú s EUR veľmi často.

Ostatné poplatky

Ostatné poplatky budú veľmi rýchlou a jednoduchou témou. Opäť dobrá správa pre investorov. Neexistuje totiž žiadny poplatok za vklad, žiadny poplatok za výber a dokonca neexistuje ani žiadny poplatok za nečinnosť, ako je to bežné u iných brokerov na trhu. Investor si teda môže urobiť „prestávku“ vo svojom investovaní, kedykoľvek sa mu zachce. Veľmi často je to spôsobené aj tým, že klient potrebuje na určitý čas vybrať svoje prostriedky a použiť ich inde.

Chcel by som však spomenúť poplatok za obchodovanie na zahraničnej burze. Je to 2,50 EUR ročne. Poplatok za obchodovanie na cudzej burze – za každú burzu, na ktorú vstúpite so záujmom obchodovať, zaplatíte 2,50 EUR ročne. Tento poplatok neplatí iba pražský BCPP.

Ďalšie služby – Samozrejme, ako každý iný, aj tento maklér si môže účtovať poplatky za živé údaje z burzy, za prevody portfólia do/z DEGIRO, za shortovanie akcií atď. Prehľadný zoznam všetkých týchto poplatkov nájdete samozrejme na webovej stránke.

Ušetrite na najobľúbenejších ETF

Už názov tejto sekcie v záložke poplatky je veľkým lákadlom a musím povedať, že ma veľmi príjemne prekvapil. Hneď na začiatku, keď DeGIRO hovorí o diverzifikácii, ktorá je veľmi podstatnou súčasťou obchodovania na finančných trhoch, ako aj o možnosti, prejsť si hlavný výber. To znamená, že každý klient si môže „naklikať“, kde presne chce obchodovať, čo chce obchodovať, o akú burzu má záujem. Po tomto výbere sa investorovi zobrazí poradie všetkých ponúkaných produktov podľa jeho výberu.

Skutočne skvelé však je, že klient si môže vybrať aj úroveň nákladov, ktoré je ochotný zaplatiť. Pri každom výrobku je veľmi prehľadne uvedená miera nákladov.

Túto možnosť som vyskúšal sám a bol som naozaj nadšený. Nielenže je všetko veľmi podrobne spracované na jednom mieste, ale vidím aj základné hodnoty, ako je referenčný index, hodnotenie ESG a už spomínaný ukazovateľ celkových nákladov na podnikanie. Pozrite si nasledujúcu tabuľku.

DeGiro recenzia - Ušetrite na najobľúbenejších ETF

Posledná časť v časti „poplatky“ je možnosť otvorenia účtu. Tu by som chcel pochváliť tvorcov webovej stránky. Pretože keď si potenciálny investor prečíta poplatky, ktoré sú veľmi proklientské, priateľské a jasné, otvorenie účtu je logickým krokom a webová stránka spoločnosti k tomu priamo nabáda. Hodnotím to ako veľmi dobrý marketingový ťah. Otvorenie účtu je veľmi jednoduché a možno ho vykonať v niekoľkých krokoch.

Obchodná platforma a webová stránka DeGiro

Obchodovať s touto spoločnosťou môžete prostredníctvom webovej platformy alebo mobilnej aplikácie Degiro. Na tejto platforme oceňujem najmä to, že napriek množstvu funkcií a obchodných možností, ktoré ponúka, je stále veľmi intuitívna, jednoduchá a priateľská ku klientom. Jednoduchý dizajn aplikácie pôsobí profesionálne a neodvádza pozornosť klienta od jeho financií a obchodov.

V tejto platforme alebo samozrejme v aplikácii zadávate tzv. objednávky. Pomocou tejto objednávky maklér de facto nakúpi požadovaný produkt. Aké typy objednávok teda môžete v tejto spoločnosti použiť?

 • Limit – pri limitných príkazoch klient stanovuje nielen objem, ale aj cenu, za ktorú chce nástroj kúpiť alebo predať. Keď cena na burze dosiahne túto požadovanú hodnotu, príkaz sa vykoná.
  Je potrebné poznamenať, že limitný príkaz sa nemusí vykonať úplne (t. j. klient nemusí dostať počet akcií, ktoré si objednal, alebo sa obchod vôbec nemusí uskutočniť – dôvodom je často nereálna cena požadovaná klientom)
 • Market – Toto je prakticky klasický obchod. Vyberiete si len objem (napríklad počet akcií), ktorý chcete kúpiť. Tento obchod sa vykoná okamžite a za najlepšiu cenu, ktorá je v danom čase na trhu k dispozícii. Pri menej likvidných nástrojoch musíte počítať s tým, že príkaz sa môže vyrovnať za horšiu cenu, než akú aktuálne vidíte na grafe.
 • Stoploss – takýto príkaz klienta slúži na automatické uzavretie pozície (napr. predaj nakúpených akcií). Investor tu nastaví cenu, pri ktorej chce investíciu uzavrieť, t. j. predať (stop cena). Akonáhle cena akcie prekročí nastavenú úroveň, Stoploss spustí trhový príkaz na predaj.
 • Stop-Limit – ide o veľmi zaujímavú možnosť, ktorú spoločnosť ponúka. Ide o kombináciu príkazu Stoploss a Limit. Klient teda musí vyplniť stop cenu a limitnú cenu. Akonáhle trh prekročí nastavenú stop cenu, vytvorí sa stoploss príkaz. K predaju však nedôjde okamžite, ale až po dosiahnutí nastavenej limitnej ceny. Pre mnohých obchodníkov je to veľmi zaujímavá možnosť obchodovania.

Všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť o obchodovaní s DeGiro, nájdete na karte obchodovanie. Nájdete tu informácie o platforme a aplikácii (o ktorých sme už hovorili), ale tiež si môžete pozrieť, aké brokerské ocenenia broker získal. Určite tu stojí za zmienku, že spoločnosť DeGIRO bola vyhlásená za „Najlepšieho brokera pre obchodovanie s akciami v roku 2022“ Toto ocenenie získané vo Veľkej Británii určite nie je prvým úspechom spoločnosti. Môžete sa o tom presvedčiť sami.

DeGiro recenzie - Nejlepší broker pro obchodování s akciemi 2022

Webová stránka spoločnosti DeGiro

Po otvorení webovej stránky spoločnosti som bol trochu sklamaný. Prišli mi veľmi strohé, bez nápadov, bez energie. Ale po prvých krokoch na stránke www.degiro.com som pochopil dôvody. Spoločnosť zjavne pozná staré heslo „v jednoduchosti je krása“. A nielen to, na stránkach ľahko nájdete všetko, čo ako klient, záujemca alebo aj len zvedavý čitateľ potrebujete. Ale naozaj nič vás neodvádza od cieľa, za ktorým idete. Financie!!! Spoločnosť si je veľmi dobre vedomá svojich silných stránok a jej webová stránka ich naozaj vie predať. Jednoduché záložky, ktoré klienta navedú tam, kam potrebuje.

DeGiro recenzia - skúsenosti

Vzdelávanie

Investičné vzdelávanie by malo byť prioritou pre klientov, ale aj pre maklérov. Nestáva sa totiž často, aby bol úspešný niekto, kto o tejto oblasti nevie absolútne nič. To však neznamená, že títo ľudia nemôžu investovať. Práve to ponúka spoločnosť DeGiro. Opäť som bol po otvorení záložky „vedomosti“ veľmi nadšený.

Karta „znalosti“ je rozdelená na 3 časti a všetky sa zdajú byť pre koncového zákazníka veľmi užitočné. Teda pre investora.

 • Investičná akadémia
 • Investovanie s DeGIRO
 • Dokumenty

Pozrime sa na jednotlivé časti a stručne rozoberme, čo obsahujú a čo prinášajú investorom.

Investičná akadémia – veľmi výstižný a nápadito zvolený názov. Spoločnosť túto sekciu označuje ako centrum investičných znalostí. Vďaka týmto lekciám z oblasti financií môže aj úplný lajdák začať okamžite investovať. Klienti, ktorí majú povedomie, si tu môžu doplniť svoje vedomosti. Nájdeme tu 10 sekcií s jasnými témami. V každej sekcii je možné spustiť video. Ak ste však skôr čitateľský typ, všetko je krásne popísané aj v textovej podobe.

 1. Aký typ investora ste?
 2. Čo je to maklér?
 3. Základné finančné produkty
 4. Komplexné finančné produkty
 5. Čo určuje cenu akcie?
 6. Výber vašej prvej akcie
 7. Typy príkazov
 8. Rozloženie rizika je kľúčové
 9. Rozmýšľanie dopredu
 10. Aký je váš plán?
DeGiro recenzia - nejlepší borker pro obchodování s akciemi roku 2022

Investovanie so spoločnosťou DeGIRO

Ak je klient vzdelaný v oblasti investícií, môže plynule prejsť na ďalšiu záložku, ktorou je „Investovanie s DeGIRO. Tu, rovnako ako v predchádzajúcej časti, nájde videá, ktoré priamo ukazujú, ako obchodovať s týmto maklérom. Konkrétne, ako môže klient vykonávať vklady a výbery, ako nakupovať akcie, prípadne dlhopisy. Videá sú jednoduché, intuitívne a určite klientovi v začiatkoch veľmi pomôžu.

Ďalšou a poslednou časťou na karte „znalosti“ sú dokumenty. Tu je názov trochu zavádzajúci. V skutočnosti som hľadal nejaké dokumenty, fyzické dokumenty, ktoré by som mohol použiť na financovanie. Čo mi vzhľadom na online prístup spoločnosti prišlo zvláštne. Pod pojmom dokumenty nemyslím formuláre a podobné zastarané fyzické papiere, ale filmové dokumenty, ktoré klientom predstavujú skutočné príbehy investorov a situácie, ktoré sa môžu na finančnom trhu stať, takže klient by mal byť na to naozaj pripravený. Pod týmito epizódami sa nachádza poznámka makléra, ktorú by som tu rád citoval. Je veľmi relevantná.

„Investovanie je spojené s rizikom straty. Tento film slúži len na informačné a zábavné účely a nenahrádza investičné poradenstvo ani individuálny výskum a prieskum. Tento film by sa nemal chápať ako výzva, ponuka alebo nabádanie na zapojenie sa do akejkoľvek investičnej činnosti. Spoločnosť FlatexDEGIRO neschvaľuje žiadne vyhlásenia tretích strán uvedené v týchto filmoch.“

Registrácia

Registrácia na webovej lokalite www.degiro.com je veľmi jednoduchá, hovorili sme o nej už skôr. Čo však môže potenciálnym klientom prekážať, je absencia demo účtu. Niektorí makléri ho ponúkajú, aby si klienti mohli vyskúšať ich služby. Či už na 30 dní alebo na dlhšie obdobie. Klient však túto možnosť má. DeGIRO spoločnosti túto možnosť neponúkajú. Na druhej strane si to však môžu dovoliť. Iní makléri takéto nízke poplatky nemajú. Čo je však ďalšia dôležitá vec, ktorá zatieňuje absenciu demo účtu, je skutočnosť, že možnosť investovania je naozaj s malými sumami. Ak si teda klient chce investovanie len vyskúšať, tu sa nemusí obávať, že príde o veľkú časť svojich prostriedkov.

DeGiro recenzia - otvorenie účtu

Takmer každá časť webovej stránky vás nabáda k otvoreniu účtu. Ale čo ak klient zaváha, urobí chybu pri registrácii alebo potrebuje odpovedať na otázku? Tu je potrebné prejsť na kartu „Pomoc“. Budete okamžite presmerovaní z českej webovej stránky na anglickú. Tu môžete zadať svoj dotaz alebo nájsť odpoveď na svoje otázky.

Preto sa registrácia vykonáva len zadaním aktívneho e-mailu, používateľského mena a hesla. Heslo musí spĺňať niekoľko bezpečnostných prvkov a musí byť zadané dvakrát na overenie. Otvorením účtu v DeGiro zároveň súhlasíte s podmienkami spoločnosti a ste informovaní o ochrane osobných údajov a súboroch cookie používaných na stránke.

Investori, ktorí chcú naozaj obchodovať čo najpohodlnejšie a online, môžu využiť mobilnú aplikáciu. Informácie o stiahnutí nájdete pod registračným formulárom. Funguje samozrejme aj v obchode s aplikáciami a v službe google play.

Na tejto registračnej stránke sú v ľavom dolnom rohu skryté veľmi nenápadné ( ale veľmi dôležité ) informácie. Týka sa toho, kedy môžeme spoločnosť kontaktovať a kedy nám odpovie. Ak teda máte nejaké problémy, môžete spoločnosť kontaktovať prostredníctvom e-mailu: klienti@degiro.cz a to od pondelka do piatku od 8:00 do 22:00. Nie každá maklérska spoločnosť ponúka túto možnosť. Preto ju hodnotím veľmi pozitívne.

Naše hodnotenie makléra DeGiro

Výhody

 • Veľmi nízke poplatky
 • Bezplatné vklady a výbery
 • Prehľadná a jednoduchá webová stránka spoločnosti
 • Všetko na jednom mieste
 • Jednoduché otvorenie účtu u makléra
 • Vzdelávanie a vysvetľovanie pojmov na veľmi vysokej úrovni
 • Bezpečnosť klientov na prvom mieste
 • Veľmi elegantná ponuka produktov
 • Bezplatné obchodovanie s americkými akciami a vybranými ETF
 • Podpora českého jazyka
 • Možnosť obchodovať v českých korunách
 • Globálne ocenenia

Nevýhody

 • Platby je možné uskutočniť len bankovým prevodom
 • Veľké dividentové zdanenie českých akcií (hovoríme o 35 % dani)
 • DeGiRo nepodporuje frakčné akcie
 • Pre potenciálnych klientov neexistuje možnosť demo účtu

Vždy sa snažíme byť k našim čitateľom čo najotvorenejší. Koniec koncov, ide o vaše FINANCIE. Ak ste však malý alebo stredný investor, dovolím si tvrdiť, že maklér DeGiro je pre vás skutočne ten pravý. Od počiatočného vzdelávania až po výber správneho investičného nástroja vás spoločnosť dovedie k vášmu konečnému cieľu, ktorým je obchodovanie na investičných trhoch po celom svete.

Po zoznámení sa s výhodami a nevýhodami podnikania so spoločnosťou DeGIRO a po prechádzaní ich webovej stránky je zrejmé, že pozitív je oveľa, oveľa viac. V niektorých častiach ma vyslovene zaujalo, čo všetko maklér dokáže a ako dokáže tieto informácie sprostredkovať svojim klientom.

Takže ak ste po prečítaní tejto recenzie nadšení z tejto spoločnosti, navštívte www.degiro.cz a môžete začať obchodovať okamžite a jednoducho. Držíme vám palce.

Naše hodnotenie

Neprehliadnite: bitmarkets.com recenzia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno