XTB – recenzia brokera [2022]

XTB front

V dnešnom dieli nášho seriálu o brokerských weboch si pozrieme web brokera XTB. Budeme hodnotiť prehľadnosť webových stránok, kvalitu ponúkaného spravodajstva a úroveň služieb, ktoré web ponúka.

Prehľadnosť webu

Na úvodnej strane webu XTB sa nachádza mnoho informácií, možno až moc, menej skúsený investor môže byť množstvom údajov preplnený. Úvodnej strane dominuje prehľad cien rôznych komodít a indexov, čo je veľmi užitočné pre skúsených investorov, nováčikov to skôr zmätie. Rovnako tak po prekliknutí na hornej lište sa dostaneme k ďalším dlhým textom. Web by asi bolo dobré trochu upraviť, aby bol prehľadnejší.

Spravodajstvo

Web má pomerne podrobné spravodajstvo, každý pracovný deň sa v spravodajskej sekcii objavuje niekoľko správ. Správy sú väčšinou vo forme článkov, k dispozícii sú tiež občas videá. Ďalej možno v záložke trhovej analýzy nájsť mnoho informácií o aktuálnych cenách. K dispozícii je tiež užitočný ekonomický kalendár.

XTB správy

Služby

XTB ponúka všetky základné služby poskytované v investičnom prostredí. Pre svojich zákazníkov ponúka vzdelávanie formou videí a webinárov, ktoré sa konajú každý pracovný deň. Pre začiatočníkov je pripravená celá rada lekcií ako obchodovať. Začiatočníci ocenia možnosť založiť si demo účet. Ďalšou výhodou pre malých investorov je absencia minimálneho vkladu.

XTB platforma

Všeobecné informácie a kontaktné údaje

Skupina XTB pôsobí v mnohých krajinách po celom svete. Pražská pobočka sídli na Florenci, ku kontaktu možno využiť bezplatnú telefónnu linku, alebo email. Na webe je k dispozícii live chat. Web nemožno pre svoju podrobnosť odporučiť začiatočníkom, naopak pre skúsených investorov sa môže jednať o veľmi dobrú voľbu.

Naše hodnotenie

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.