Tesla predala v minulom štvrťroku takmer o pätinu menej áut

Predaje Tesly poklesly

Tesla, najhodnotnejšia automobilka na svete, pripravila svojim investorom na konci druhého štvrťroka nepríjemné prekvapenie. V medzikvartálnom porovnaní dodala svojim zákazníkom o takmer 18 % menej elektromobilov.

Spoločnosť Tesla dodala od apríla do júna takmer 255 000 vozidiel. Od januára do marca to však bolo viac ako 310 000 áut. To predstavuje štvrťročný pokles o približne 55 000 elektrických vozidiel, čo je takmer 18-percentný medzikvartálny pokles.

Tesla viní covid opatrenia v najľudnatejšej krajine sveta

Podľa predstaviteľov spoločnosti Tesla je však tento pokles pomerne ľahko vysvetliteľný. Hlavnou príčinou je pokles produkcie v Číne, kde boli prijaté pomerne prísne obmedzenia po tom, ako sa vo viacerých mestách (najmä v Šanghaji) začala zvyšovať ďalšia vlna epidémie koronavírusu.

Rast cien jednotlivých modelov je nevyhnutný

Tesla v júni opäť zvýšila ceny niektorých svojich modelov. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla Elona Muska nemala automobilka prakticky na výber, pretože ceny materiálov si vyberali svoju daň a stúpali aj prepravné a logistické poplatky za kritické diely. Musk už skôr uviedol, že Tesla bude musieť prepustiť približne desatinu svojich zamestnancov z dôvodu očakávaného zhoršenia svetovej hospodárskej situácie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno