Najlepšie čísla za dekády

Celkový počet Američanov, ktorí poberajú dávky v nezamestnanosti, sa v uplynulom týždni znížil na 1,38 milióna. To je najmenej od januára 1970. K poslednému marcu tohto roku vzniklo okolo 11,5 milióna nových pracovných miest, čo tiež predstavuje jedno z najlepších čísel za niekoľko posledných dekád.

Poklesla produktivita práce

Situácia na americkom pracovnom trhu je podľa expertov taká, že prispieva k rastu inflácie. Náklady na pracovnú silu sa v marci medziročne zvýšili najrýchlejšie za posledných 30 rokov. Ďalším výrazným faktorom, ktorý bude prispievať k ešte vyššej inflácii, je dramatický pokles produktivity práce. Tá sa v prvom štvrťroku medziročne znížila o 7,5 percenta. Takto strmo produktivita práce neklesla posledných 74 rokov.

Federálny rezervný systém na nerovnovážnu situáciu medzi trhom práce a vývojom cien v stredu reagoval rastom úrokových sadzieb s cieľom inflácie skrotiť a čo najskôr ju navrátiť k dvojpercentnému cieľu.

2 KOMENTÁŘE

  1. […] Interactive Brokers ponúka maximálnu páku 1:40. Spoločnosť tiež poskytuje retailovým klientom provízie vo výške 0 USD za americké akcie a ETF obchody, žiadne minimá účtov a žiadne poplatky za nečinnosť. Vklady a výbery je možné uskutočniť prostredníctvom debetnej hlavnej karty, bankového prevodu a platby cez účet. Interactive Brokers Debit Mastercard a Bill Pay sú bohužiaľ v súčasnosti k dispozícii iba pre obyvateľov USA. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno