Rusko znárodní majetok zahraničných firiem zo znepriatelených krajín. Vraj predíde nezamestnanosti

Ruská vládnuca strana Jednotné Rusko oznámila, že vláda rozhodla o prvých krokoch, ktoré povedú k znárodneniu majetku zahraničných firiem. Nie všetkých, ale iba tých, ktoré sa rozhodli z Ruska odísť v reakcii na vojnu na Ukrajine.

Ruská vládnuca strana Jednotné Rusko oznámila, že vláda rozhodla o prvých krokoch, ktoré povedú k znárodneniu majetku zahraničných firiem.

Opatrenie sa má týkať aktív zahraničných spoločností, ktoré doteraz podnikajú na území Ruska, avšak už dali najavo, že svoje ekonomické aktivity v krajine ukončia. Zároveň má ísť o aktíva, v ktorých činí majetkový podiel zahraničných spoločností viac ako 25 percent. Má ísť súčasne o spoločnosti, ktoré sídlia v niektorej z krajín, ktoré sa ocitli na zozname ruských nepriateľov. Ruská vládnuca strana Jednotné Rusko to odkázala prostredníctvom aplikácie Telegram.

„Prejdeme tým bankrotom a zachránime pracovné miesta,“ uviedla agentúra Reuters s odkazom na oznámenie strany Jednotné Rusko. K znárodneniu má dôjsť v prípade, že daná firma neobnoví svoju prevádzku alebo nepredá svoje podiely do piatich dní.

V posledných dňoch jedna významná zahraničná spoločnosť za druhú oznamuje, že kvôli ruskej invázii na Ukrajinu ukončí alebo pozastaví svoje ekonomické aktivity v Rusku. Jedny z posledných, ktoré k takémuto kroku pristúpili, sú napríklad spoločnosti McDonald’s, Starbuck alebo Coca-Cola.

8 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno