Keď príde reč na finančné centrá v Ázii, väčšina ľudí si predstaví Hongkong, Singapur alebo Tokio. Najmä prvé dve menované mestá majú mnoho podobných charakteristík, z ktorých z hľadiska finančného trhu je dôležitá predovšetkým vláda práva a pracovná sila, ktorá sa dokáže dohovoriť anglicky.

Singapur je dnes často označovaný ako ázijský kryptomenový húb. Okrem iného aj vďaka tomu, že regulačný rámec si je vedomý zvláštnosťou kryptomien a dá sa povedať, že je veľmi komplexný. Na druhej strane Hongkong ku kryptomenám zaujíma roztrieštený prístup, čo do neho vnáša prvky neistoty.

Podľa analytikov portálu CoinDesk.com by sme ale nemali prehliadať Malajziu, ktorá sa v mnohých rysoch podobá Singapuru. Malajzia síce nedisponuje rozvinutým finančným trhom, to ale nemusí vadiť. „V kryptomenách geografie hrá stále menšiu rolu,“ uviedol Henry Chong, šéf spoločnosti Fusang. Podľa neho pre Malajziu hovorí vzdelaná pracovná sila a nízka daňová záťaž, čo ju aj vďaka blízkosti Singapuru a Hongkongu predurčuje k tomu stať sa kryptomenovým hubom budúcnosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno