Európska únia chystá pokutu pre Apple za obmedzovanie hospodárskej súťaže

Americká technologická spoločnosť Apple si tento týždeň vypočuje verdikt Európskej komisie za údajné narušenie hospodárskej súťaže. Na Apple sa sťažovali zástupcovia švédskej streamovacej služby Spotify, za obmedzovanie prístupu do ponuky App Store.

apple

Pokuta pre Apple sa môže vyšplhať až na desať percent globálnych ročných príjmov spoločnosti. S odkazom na dobre oboznámený zdroj, uviedla agentúra Reuters. Išlo by o vôbec prvý postih spoločnosti Apple zo strany Európskej únie.

Služba Spotify pre streamovanie hudby podala návrh Európskej komisii na začatie antitrustového konania v roku 2019. Spotify Apple obviňuje, že jej bráni v tom, aby služba mohla vstúpiť do ponuky App Store. Apple podľa Spotify neférovo uprednostňuje vlastnú streamovaciu službu Apple Music. Spotify si tiež sťažovala, že si Apple účtuje asi 30-percentnú províziu z predajov „neapplovských“ služieb prostredníctvom App Store.

Agentúra Reuters uviedla, že zástupcovia Európskej únie, ktorí sa prípadom zaoberajú, sa k celej veci odmietli vyjadriť. Apple sa už skôr ohradila s tým, že jeho App Store naopak znamenal pre veľa konkurentov možnosť, zárobku nemalých peňazí.

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno