Šanghajská burza začala nový obchodný týždeň pomerne pozitívne. Akcie spočiatku pondelkovej seansy zamierili nahor, neskôr počas dňa však začali svoje zisky vymazávať, aby nakoniec (merané súhrnným indexom burzy v Šanghaji) približne o jedno percento oslabili. Index CSI300 zahŕňajúci blue chips tituly klesol ešte o niečo hlbšie. Technologický index ChiNext tiež oslabil, ale len o 0,8 percenta.

V podobnom duchu prebiehalo obchodovanie taktiež v Hongkongu, kde index Hang Seng stratil 0,43 percenta. Index zahŕňajúci čínske spoločnosti následne zaznamenal takmer dvojnásobný pokles. Na vine sú podľa analytikov obavy zo zhoršujúcej sa epidemickej situácii v niektorých častiach sveta a tiež pretrvávajúce napätie v čínsko-amerických vzťahoch.

Naproti tomu, tokijská burza v pondelok mierne posilnila. Index Nikkei pridal 0,36 percenta, a to hlavne vďaka akciám spoločností naviazaných na cestovný ruch. Soulský index Kospi pridal takmer jedno percento, pričom najviac posilňovali akcie juhokórejských technologických firiem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno